Terlikowski: ten tekst pogrąża, a nie broni kardynała Dziwisza

Terlikowski: ten tekst pogrąża, a nie broni kardynała Dziwisza
fot. Salve NET / YouTube
7 miesięcy temu
Tomasz Terlikowski / Facebook

"Czytam księdza Wojciecha Węgrzyniaka i jego obronę kard. Stanisława Dziwisza i mam wrażenie, że zacny ów biblista nie rozumie, że w istocie jego tekst pogrąża, a nie broni kardynała" - uważa publicysta.

Tomasz Terlikowski odniósł się do tekstu Wojciecha Węgrzyniaka na temat raportu w sprawie Theodore'a McCarricka i pojawiających się w nim informacji dotyczących kard. Stanisława Dziwisza.

Oto cały wpis Tomasza Terlikowskiego, który publicysta zamieścił na Facebooku.

Czytam księdza Wojciecha Węgrzyniaka i jego obronę kard. Stanisława Dziwisza i mam wrażenie, że zacny ów biblista nie rozumie, że w istocie jego tekst pogrąża, a nie broni kardynała. Co bowiem z niego wynika. Otóż tyle, że kard. Dziwisz nigdy nie głosił kazań i nie umiał tego robić, to znakomita rekomendacja dla pasterza diecezji; że nie czytał dokumentów, które dostawał, jeśli mu powiedziano, że nie ma tam nic ciekawego; że nie miał czasu na archidiecezję, którą mu powierzono, bo zajmował się sprawami od Australii do Alaski, choć jak się zdaje był metropolitą krakowskim, a nie papieżem; że brał kasę od Legionistów, bo mu dawali, a sam się na nich nie zawiódł (choć tak się składa, że wielu innych, o których kardynał powinien wiedzieć się zawiodło), i wreszcie, że impreza na czterysta osób to żadna impreza, bo ksiądz Węgrzyniak miał większą. Cóż czasem lepiej tak nie pomagać, bo można zaszkodzić.

 

Czytam księdza Wojciecha Węgrzynika i jego obronę kard. Stanisława Dziwisza i mam wrażenie, że zacny ów biblista nie...

Opublikowany przez Tomasza Terlikowskiego Środa, 18 listopada 2020
Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
red. kard. Walter Kasper, George Augustin
23,03 zł
32,90 zł

Doświadczenie, które nas połączyło

Jak niegdyś z uczniami na drodze do Emaus, tak i w przyszłości Pan będzie z nami w drodze, obecny w swoim słowie i w łamaniu eucharystycznego chleba. Powie nam: „Nie bójcie...

Skomentuj artykuł

Terlikowski: ten tekst pogrąża, a nie broni kardynała Dziwisza
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.