Trwa spotkanie oddziałów i partnerów EWTN, największej telewizji katolickiej

Trwa spotkanie oddziałów i partnerów EWTN, największej telewizji katolickiej
fot. Andrzej Niedźwiecki EWTN Polska
KAI / pk

EWTN to skrót od Eternal Word Television Network czyli Sieć Telewizyjna Wiekuistego Słowa.

W Europejskim Spotkaniu Oddziałów EWTN i Partnerów uczestniczy 40 osób z 15 krajów, które w dniach 26-29 sierpnia odbywa się w Kalwarii Zebrzydowskiej. Obecnie stacje zrzeszone docierają do 150 krajów, w tym w Polsce, i ponad 300 milionów gospodarstw domowych na świecie.

DEON.PL POLECA
Swoje pozdrowienia i błogosławieństwo przekazał uczestnikom spotkania przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, abp Stanisław Gądecki.

Warsztaty i konferencje prowadził m. in. ks. prałat Tomasz Trafny, dyrektor departamentu Papieskiej Rady ds. Kultury z Watykanu. Opowiadał o współpracy z departamentem kultury na Watykanie oraz o przedsięwzięciach Stolicy Apostolskiej na EXPO w Chinach i Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Ks. Paweł Rytel-Andrianik, dyrektor Biura ds. Komunikacji Zagranicznej KEP, podzielił się doświadczeniem na temat współpracy mediów z konferencjami episkopatów.

Wykłady mieli również goście z różnych oddziałów EWTN i telewizji partnerskich, m.in. specjaliści z Niemiec, Niderlandów, Rzymu, Polski zaprezentowali nowoczesne rozwiązania techniczne dla mediów.

- Z europejskich spotkań EWTN wracam zawsze z nowymi inspiracjami dla mojej telewizji - mówi Ksenija Abramović, założycielka i dyrektor jedynej w Chorwacji telewizji katolickiej, odbieranej na Bałkanach przez satelitę jako Laudato TV.

- Podczas spotkań dowiaduję się o nieznanych mi świętych i nowych miejscach, o których warto opowiedzieć. Nawiązuję kontakty ze specjalistami w innych krajach, z pomocy których korzystam przy kolejnych produkcjach - mówi Alexej Gotovskiy, producent z watykańskiego EWTN.

- Razem możemy więcej - dodaje Ulf Silfverling, który od kilku lat tworzy EWTN Nordic, mówiąc o tym, jak podczas spotkań profesjonaliści z różnych krajów dzielą się swoją wiedzą i umiejętnościami.

Spotkanie warsztatowo-konferencyjne zamknął Iwo Bender, dyrektor-koordynator EWTN Global Catholic Network na Europę oraz ks. Piotr Wiśniowski, dyrektor generalny EWTN Polska i Piotr Pietrus, prezes.

Goście z Eternal Word Television Network modlą się codziennie na Eucharystii. We czwartek w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie, gdzie Mszę św. sprawował i homilię wygłosił ks. Leszek Gęsiak SJ, rzecznik Konferencji Episkopatu Polski. W piątek w Kaplicy Cudownego Obrazu Jezusa Miłosiernego i Grobu św. s. Faustyny Kowalskiej w Krakowie, Mszy św. przewodniczył bp. Andrzej Siemieniewski, biskup legnicki. W sobotę zaś w bazylice wadowickiej Eucharystię odprawił ks. Tomasz Trafny z Watykanu, a w niedzielę w kaplicy w sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej - o. Teofil Czarniak, prowincjał Prowincji Niepokalanego Poczęcia Zakonu Braci Mniejszych Franciszkanów.

 

Źródło: KAI / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Raniero Cantalamessa OFMCap

Droga wiary jest zapisana w Credo

Dla chrześcijan Credo to znacznie więcej niż recytowanie dogmatu. To publiczne wyznanie, że prawdy wiary stały się treścią ich życia. Czy jesteśmy świadomi, co tak naprawdę deklarujemy, ilekroć powtarzamy...

Skomentuj artykuł

Trwa spotkanie oddziałów i partnerów EWTN, największej telewizji katolickiej
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.