"Trzymacie szatana w kieszeni". Arcybiskup ostrzegł wiernych w czasie Mszy świętej

"Trzymacie szatana w kieszeni". Arcybiskup ostrzegł wiernych w czasie Mszy świętej
(fot. Deposit Photos)

Abp Sebastian Shaw, ordynariusz archidiecezji Lahore, zaapelował do wiernych, by ograniczyli używanie smartfonów w czasie Wielkiego Postu. "To ma być czas pokuty" - przypomniał hierarcha.

W czasie homilii cytowanej przez agencję Asia News wygłoszonej w piątek, 8 marca, zaproponował on wiernym codziennie "godzinny post od smartfonów, by walczyć z rozproszeniami w czasie drogi krzyżowej czy niedzielnej Mszy św.".

Abp Shaw dodał również: "telefony komórkowe są jak szatan wciśnięty do waszych kieszeni. I jeszcze przychodzicie z nim do kościoła!".

5 rzeczy, które zabierają nam smartfony >>

Hierarcha wskazał, że uzależnienie od smartfonów jest jak uzależnienie od narkotyków i innych używek. "Niektórzy wysyłają smsy nawet w czasie modlitwy" - mówił.

Abp Shaw mówił również o tym, że wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, z jakimi zagrożeniami wiąże się korzystanie z internetu - szczególnie dotyczy to Pakistanu, w którym dostęp do smartfonów i sieci ma wiele niewykształconych osób.

Czy też spędzisz nad swoim smartfonem 10 lat swojego życia? >>

Apel ordynariusza Lahore podjął również bp Samson Shukardin, ordynariusz Hajdarabadu (prowincja Sindh): "choć [smartfony] są świetnym źródłem informacji (…), to niepohamowane użytkowanie jest bardzo niebezpieczne". Biskup wskazał z jednej strony na szkodliwe dla naszych ciał promieniowanie (współczynnik SAR), które wytwarzają niektóre smartfony, ale z drugiej powiedział, że "niektórzy używają ich do złych celów".

Wielokrotnie pisaliśmy na DEON.pl o tym, że smartfony i media społecznościowe zostały zaprojektowane tak, by uzależniać nas od świeżego dopływu dopaminy, hormonu nagrody. Tutaj przeczytasz o tym więcej >>

* * *

Gdzie diabeł nie mówi dobranoc. Czyli jak poprawnie rozmawiać o szatanie? | Posłuchaj najnowszych rekolekcji wielkopostnych DEON.pl --> znajdziesz tam filmy z egzorcystami, publikacje książkowe, medialne, rekolekcje i konferencje z milionami wyświetleń, w czasie których mówi się o tym, co diabeł powiedział w czasie egzorcyzmu. Kliknij tutaj >>

Karol Wilczyński - redaktor portalu DEON.pl. Prowadzi projekt "Przyjąć przybysza". Współtwórca islamistablog.pl oraz inicjatywy Rethinking Refugees. Pisał reportaże z Syrii w 2017 roku

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
oprac. Karol Wilczyński
14,00 zł
19,99 zł

Pięć słów, które mogą zmienić wszystko

„Jezu, Ty się tym zajmij – i wszystko jasne. Cudowna modlitwa, dzięki której rozwiążą się wszystkie moje problemy”.

Ale czy na pewno? I czy na pewno zadziała w taki...

Skomentuj artykuł

"Trzymacie szatana w kieszeni". Arcybiskup ostrzegł wiernych w czasie Mszy świętej
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.