Ukraina: w sali tortur znaleziono wydrapane przez więźniów ikony na ścianach

Ukraina: w sali tortur znaleziono wydrapane przez więźniów ikony na ścianach
Fot. Pawlo Suszko / Facebook.com
rkc.org.ua / Family News Service / tk

Wraz z wyzwalaniem terytoriów okupowanych ujawniane są nowe zbrodnie armii rosyjskiej na narodzie ukraińskim. Niedawno znaleziono salę tortur w wyzwolonym Wowczańsku w obwodzie charkowskim. Na jego ścianach więźniowie wydrapywali ikony i słowa modlitwy.

Zrelacjonował to na swojej stronie Pawlo Suszko, wiceprzewodniczący Komitetu Rady Najwyższej Ukrainy ds. Polityki Humanitarnej i Informacyjnej.

Tak o tym pisze: „Na własne oczy widzieliśmy te napisy na ścianach. Ikony wydrapane przez ludzi, którzy byli tam przetrzymywani przez okupantów. Wyryte daty przeżytych dni i teksty modlitw. Trudno sobie wyobrazić, jakie okropności spotkały ludzi” – podsumowuje Suszko.

Ikona Matki Bożej wyryta na ścianie sali tortur w Wowczańsku. Fot. Pawlo Suszko / FacebookIkona Matki Bożej wyryta na ścianie sali tortur w Wowczańsku. Fot. Pawlo Suszko / Facebook

Widać m.in. fragmenty modlitwy „Ojcze nasz”. Warto przypomnieć, że wysłannik papieski kardynał Konrad Krajewski w ramach wizyty w Charkowie odwiedził miejsce masowych pochówków w okolicach Iziumu.

Źródło: rkc.org.ua / Family News Service / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Marek Wójtowicz SJ

Maryja najlepszą przewodniczką na drodze wiary

Matka Kościoła, Królowa Polski, Boża Rodzicielka. Maryja. Znamy Ją dobrze i czujemy się przy Niej bezpiecznie, nawet gdy spotykają nas rozmaite trudności. Wiemy, że otacza nas opieką i w...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Ukraina: w sali tortur znaleziono wydrapane przez więźniów ikony na ścianach
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.