Ukraina: W związku ze słowami papieża do MSZ zaproszono nuncjusza apostolskiego

Ukraina: W związku ze słowami papieża do MSZ zaproszono nuncjusza apostolskiego
Fot. PAP/EPA/ETTORE FERRARI
PAP / tk

Do MSZ w Kijowie zaproszono nuncjusza apostolskiego na Ukrainie arcybiskupa Visvaldasa Kulbokasa, by wyrazić rozczarowanie słowami papieża Franciszka na temat śmierci Darii Duginy – poinformował ukraiński minister spraw zagranicznych Dmytro Kułeba.

- Uważnie zapoznaliśmy się z całym cytatem papieża Franciszka i po pierwsze podjęliśmy decyzję o zaproszeniu do MSZ nuncjusza apostolskiego, by wyrazić rozczarowanie Ukrainy tymi słowami - powiedział ukraiński minister podczas briefingu ze swoim włoskim odpowiednikiem Luigi di Maio w Kijowie.

- A po drugie, powiem otwarcie, ukraińskie serce rozrywa się z powodu słów papieża. To było niesprawiedliwe - dodał, cytowany przez Ukrinform.

Kułeba poinformował, że nuncjusz był w czwartek w MSZ i wkrótce ma zostać opublikowany komunikat w tej sprawie. Zaznaczył, że zaproszenie nuncjusza do ministerstwa jest dosyć bezprecedensowym przypadkiem.

Słowa papieża o córce Dugina

Nuncjusza zaproszono w związku ze słowami papieża w środę podczas audiencji generalnej. Mówił wtedy: "Myślę o tej biednej dziewczynie, wysadzonej w powietrze z powodu bomby pod siedzeniem samochodu (...) Niewinni płacą za wojnę, niewinni (...)" - dodał, odnosząc się do śmierci Darii Duginy, córki i współpracowniczki doradcy prezydenta Rosji Władimira Putina, Aleksandra Dugina.

Dugin to ideolog rosyjskiego imperializmu i zwolennik inwazji na Ukrainę. Jak zaznacza Ukrinform, jego córka również popierała rosyjską agresję.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Stefan von Kempis

Daj się rozpalić Słowu

Stary i zniszczony egzemplarz Biblii towarzyszy Franciszkowi od kilkudziesięciu lat. To najcenniejszy skarb naszego papieża, świadek jego radości i płaczu, prawdziwe źródło jego Ewangelicznej energii. Dla Franciszka Biblia nie jest pięknym...

Skomentuj artykuł

Ukraina: W związku ze słowami papieża do MSZ zaproszono nuncjusza apostolskiego
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.