Unijny plan niszczenia łodzi uchodźców - absurdalny

Unijny plan niszczenia łodzi uchodźców - absurdalny
(fot. Aekkaphob / Shutterstock.com)
KAI / ptt

Ekspert ds. uchodźców przy Włoskiej Konferencji Biskupiej ostro skrytykował plany Unii Europejskiej dotyczące polityki migracyjnej. W wywiadzie dla dzisiejszego wydania włoskiego dziennika "La Repubblica" dyrektor biskupiej fundacji "Migrantes", Giancarlo Perego, określił je mianem "absurdalnych".

To "skandal", że UE stawia przede wszystkim na operacje związane z kontrolą graniczną zamiast niezwłocznie zwiększyć środki na poszukiwanie i ratowanie tonących w morzu uchodźców, powiedział Perego.

Zaproponował utworzenie europejskiej operacji ratunkowej, której zakres działań sięgałby aż po wybrzeże Libii. W tej inicjatywie powinny uczestniczyć organizacje międzynarodowe.

Ponadto ekspert włoskiego episkopatu przypomniał o potrzebie jak najszybszego przywrócenia pokoju i bezpieczeństwa w Libii, Egipcie oraz innych krajach północnej Afryki, z których pochodzi większość uchodźców przypływających Morzem Śródziemnym do Europy.

Tropienie i niszczenie łodzi wykorzystywanych przez przemytników ludzi to jedna z propozycji jakie padły na nadzwyczajnym szczycie Unii Europejskiej, jaki odbył się wczoraj w Brukseli. UE zamierza potroić budżet operacji patrolowania granic na Morzu Śródziemnym, a niektóre państwa członkowskie przeznaczą dodatkowe okręty i samoloty na potrzeby tej operacji.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Unijny plan niszczenia łodzi uchodźców - absurdalny
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.