W 2024 roku papież odwiedzi Argentynę. W planie pielgrzymki są również dwa inne państwa

W 2024 roku papież odwiedzi Argentynę. W planie pielgrzymki są również dwa inne państwa
Fot. Grzegorz Galazka
KAI / tk

W Watykanie rozpoczęto przygotowania do planowanej na 2024 rok podróży papieża Franciszka do jego rodzinnej Argentyny. Według informacji argentyńskiej gazety "Clarín", w planie papieskiej wizyty będą także Urugwaj oraz południowa Brazylia, w tym maryjne sanktuarium Aparecida w prowincji São Paulo. Data podróży ma zostać podana jeszcze w tym roku.

Od chwili wyboru w 2013 roku papież Franciszek jeszcze nie odwiedził swojej rodzinnej Argentyny. - Chciałbym pojechać do kraju w przyszłym roku - powiedział w kwietniu w rozmowie z gazetą "La Nación".

Ponieważ w tym roku odbędą się w Argentynie wybory prezydenckie, w 2024 roku Franciszka powita nowy prezydent kraju. Obecny prezydent Alberto Fernández nie będzie kandydował na następną kadencję.

Wizyta papieża Franciszka w Portugalii

Watykan potwierdził już 42. zagraniczną podróż papieża. Franciszek w dniach 2-6 sierpnia tego roku odwiedzi Portugalię z okazji Światowych Dni Młodzieży.

"Z okazji najbliższych Światowych Dni Młodzieży i przyjmując zaproszenie władz świeckich i duchownych Portugalii, Jego Świątobliwość Papież Franciszek uda się do Lizbony w dn. 2-6 sierpnia bieżącego roku, odwiedzając 5 sierpnia Sanktuarium w Fatimie" – czytamy w komunikacie Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej.

Wizyta w Lizbonie będzie 42. zagraniczną podróżą apostolską papieża Franciszka i drugą pielgrzymką do Portugalii, bowiem w dn. 12-13 maja 2017 r. papież Franciszek odwiedził Fatimę. Choć nie opublikowano jeszcze szczegółowego programu papieskiej podróży, z zakomunikowanych dat wynika, że Franciszek najprawdopodobniej weźmie udział, jak jest to w tradycji ŚDM, w 4 spotkaniach z pielgrzymami z całego świata: wieczorami w czwartek, piątek i sobotę, oraz w niedzielnej Mszy św. rozesłania.

Źródło: KAI / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Dominique Wolton

„Niczego się nie boję…”
Papież Franciszek podsumowuje pięć lat swojego pontyfikatu

Zwolennicy nazywają go prorokiem, zagorzali krytycy – heretykiem. Od momentu objęcia urzędu wprowadza rewolucyjne zmiany w Kurii Rzymskiej. Zadziwia świat, rezygnując z mieszkania...

Skomentuj artykuł

W 2024 roku papież odwiedzi Argentynę. W planie pielgrzymki są również dwa inne państwa
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.