W Japonii znajdują się trzy repliki katedry NMP z Antwerpii. Ślub w jednej z nich sporo kosztuje

W Japonii znajdują się trzy repliki katedry NMP z Antwerpii. Ślub w jednej z nich sporo kosztuje
Katedra Najświętszej Maryi Panny w Antwerpii. Fot. Depositphotos
PAP / pk

W japońskim mieście Fukuoka wybudowano replikę katedry Najświętszej Marii Panny z Antwerpii na północy Belgii, informuje dziennik "Het Laatste Nieuws". Okazuje się, że antwerpska katedra przypadła Japończykom szczególnie do gustu, albowiem jej repliki można znaleźć także w Hiroszimie i Osace.

Jak donosi największa gazeta Belgii, jeden ze studentów z Antwerpii odwiedzający Fukuoukę, największe miasto wyspy Kiusiu, nie wierzył własnym oczom, gdy przed centrum handlowym Marinoa City zauważył replikę katedry z jego miasta.

Okazuje się, że służy ona jako pałac ślubów. "Pary, które chcą wziąć ślub w 'katedrze', muszą być w stanie wyłożyć na stół niemałą kwotę: za przyjęcie z trzydziestoma gośćmi płaci się 10 tys. euro" - informuje „HLN”.

Jak zauważa dziennik, Fukuoka to nie jedyne miejsce, w którym można znaleźć japońską wersję antwerpskiej katedry. W Osace znajduje się "Notre Dame Angelica", a w Hiroszimie "Notre Dame of Hiroshima".

Wszystkie trzy budynki wyglądają identycznie, zarówno z zewnątrz, jak i wewnątrz. Na przykład wnętrze - podobnie jak katedry w Antwerpii - składa się z wysokich sklepień, białej kolumnady, świętych posągów i obrazów Rubensa.

Źródło: PAP / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Roman Groszewski SJ

Nie bój się, jesteś wolny

Pragniemy szczęścia i poczucia, że przeżywamy swoje życie w pełni. Żeby to osiągnąć, wyznaczamy sobie różne cele, planujemy, podejmujemy decyzje. Tym wszystkim działaniom bardzo często towarzyszy jednak lęk.

Jak przestać...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

W Japonii znajdują się trzy repliki katedry NMP z Antwerpii. Ślub w jednej z nich sporo kosztuje
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.