W lipcu nie będzie audiencji papieża Franciszka

W lipcu nie będzie audiencji papieża Franciszka
Papież Franciszek (fot. Grzegorz Gałązka)
KAI / kb

Środowe spotkania papieża Franciszka z wiernymi podczas audiencji ogólnych zostaną wznowione 4 sierpnia. Jedynym publicznym spotkaniem papieża z wiernymi będzie niedzielna modlitwa „Anioł Pański” – podaje serwis vaticannews, powołując się na komunikat Prefektury Domu Papieskiego. 

Audiencje ogólne zostały wznowione na dziedzińcu Świętego Damazego 12 maja, w pełnej zgodności z przepisami sanitarnymi.

DEON.PL POLECA
Od 2 września 2020 r. na nowo odbywały się w obecności wiernych, ale od 4 listopada 2020 r. znów trzeba było ograniczyć się do transmisji z Biblioteki Pałacu Apostolskiego.

To właśnie w marcu ubiegłego roku Franciszek, dostosowując się do zarządzeń sanitarnych związanych z pandemią COVID-19 zaczął wygłaszać katechezy środowe właśnie z Biblioteki, na żywo za pośrednictwem mediów watykańskich.

DEON.PL POLECA

Źródło: KAI / kb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Gerhard Ludwig Müller

Skała pośród wzburzonego morza

Papiestwo to jedna z najbardziej niezwykłych instytucji świata. W równej mierze fascynuje, co wywołuje gorące dyskusje. Ta książka wyjaśnia narosłe przez wieki kontrowersje i pozwala zrozumieć misję papieża w Kościele i...

Skomentuj artykuł

W lipcu nie będzie audiencji papieża Franciszka
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.