W Meksyku zamordowano katechetę. "Ta krew woła o pokój, w żadnym razie o zemstę"

W Meksyku zamordowano katechetę. "Ta krew woła o pokój, w żadnym razie o zemstę"
fot. Depositphotos
3 miesiące temu
Vatican News / pk

W położonym w południowej części Meksyku stanie Chiapas zamordowano świeckiego katechistę i aktywistę działającego na rzecz rdzennych plemion, Simona Pedro Péreza. To kolejny akt przemocy, która nasila się w tym regionie od czasu wyborów we wrześniu ubiegłego roku.

O tragedii poinformowała diecezja San Cristóbal de las Casas w komunikacie podpisanym przez bpa Rodrigo Martíneza. "Niech przelana krew Simona Pedro i wszystkich zamordowanych, stanie się źródłem wyzwolenia dla rdzennych mieszkańców Meksyku, którzy cierpią z powodu marginalizacji, prześladowań i przesiedleń. Ta krew woła o pokój, w żadnym razie o zemstę" - czytamy w oświadczeniu.

Od września, czyli od czasu wyborów do parlamentu i władz lokalnych, doszło w Meksyku do kilkudziesięciu aktów przemocy. Jak dotąd zginęło w sumie 90 osób związanych ze sceną polityczną. Według rządu za zabójstwami stoją grupy przestępcze, próbujące w ten sposób wpływać na sytuację w kraju.

Zdaniem wielu mieszkańców stanu Chiapas za morderstwa odpowiadają też przedstawiciele władz, którzy pozostają w zmowie z przestępczością zorganizowaną, także z handlarzami narkotyków. "Nasza diecezja wiele razy składała skargi na sprawców przemocy i pełniła rolę rzecznika cierpiącej ludności. Wydaje się jednak, że władze mają powiązania z interesami, które powodują pomijanie skarg i zamiatanie przestępstw pod dywan" - napisał bp Martínez.

 

Źródło: Vatican News / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Krzysztof Grzywocz
25,13 zł
35,90 zł

Czy duchowość może szkodzić?
Gdzie zaczyna się opętanie, a gdzie choroba?
Czy myśli bluźniercze podsyłają nam demony?
Czym różni się zwykły smutek od depresji?

Ksiądz Krzysztof Grzywocz był niewątpliwie jednym z najbardziej...

Skomentuj artykuł

W Meksyku zamordowano katechetę. "Ta krew woła o pokój, w żadnym razie o zemstę"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.