W piątek papież Franciszek rozpocznie wizytę w Dubaju. "To będzie szczególna podróż"

W piątek papież Franciszek rozpocznie wizytę w Dubaju. "To będzie szczególna podróż"
W piątek papież Franciszek rozpocznie wizytę Dubaju (fot. depositphotos.com)
PAP / tk

Około 30 spotkań bilateralnych papieża Franciszka z szefami państw i rządów oraz przedstawicielami stowarzyszeń społecznych przewidziano podczas jego wizyty w Dubaju, gdzie będzie uczestniczyć w konferencji klimatycznej ONZ - COP28 – poinformował Watykan.

Lista rozmówców papieża nie jest jeszcze znana. W trzydniową podróż do Zjednoczonych Emiratów Arabskich Franciszek wyrusza w piątek.

Podróż papieża Franciszka do Dubaju

Franciszek jako pierwszy papież weźmie udział w konferencji na temat zmian klimatycznych, a wachlarz jego zapowiedzianych rozmów jest bardzo szeroki. Spotka się z około 20 szefami państw i rządów oraz reprezentantami 10 różnych stowarzyszeń. Wszystkie te rozmowy odbędą się w sobotę do wieczora po tym, gdy rano Franciszek wygłosi przemówienie na forum COP28 na terenie Expo City, czyli lokalizacji niedawnej wystawy światowej.

- To nie będą tylko spotkania polityczne, choć temat kryzysu klimatycznego jest też sam polityczny - stwierdził dyrektor biura prasowego Watykanu Matteo Bruni, przedstawiając 45. zagraniczną wizytę Franciszka. Podkreślił: "To będzie szczególna podróż".

DEON.PL POLECA

Jedną z jej ciekawostek jest to, że papież podczas wizyty w Dubaju od 1 do 3 grudnia nie będzie nocował w nuncjaturze apostolskiej - bo ta znajduje się w Abu Zabi - ale w pięciogwiazdkowym ośrodku hotelowym oddanym do dyspozycji przez rząd Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Franciszek będzie miał tam swoją willę.

Co ze zdrowiem papieża?

Watykański rzecznik pytany o zdrowie papieża w związku z tym, że przechodzi stan zapalny dróg oddechowych, wyjaśnił, że nie ma powodu do zaniepokojenia. Matteo Bruni podkreślił, że w środę Franciszek spotka się z wiernymi na audiencji generalnej, a we wtorek przyjął hiszpańskich biskupów.

Źródło: PAP / kt

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek

Rozeznawać, by żyć w pełni

Życie jest utkane z różnych decyzji. Wybory nas konstytuują, pomagają nam stać się sobą: ludźmi spełnionymi i świadomymi tego, kim jesteśmy, kim chcielibyśmy być. Mają istotne znaczenie także w naszej...

Skomentuj artykuł

W piątek papież Franciszek rozpocznie wizytę w Dubaju. "To będzie szczególna podróż"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.