W Portugalii powstanie pierwszy kościół pw. św. Jana Pawła II

W Portugalii powstanie pierwszy kościół pw. św. Jana Pawła II
(fot. shutterstock.com)
3 lata temu
KAI / pch

Imię papieża Polaka nosi w Portugalii już kilka dużych i znaczących obiektów użyteczności publicznej, m.in. lotnisko w Ponta Delgada - głównym mieście Azorów, biblioteka uniwersytecka w Lizbonie, a także stadion miejski w Fatimie. Teraz będzie je nosić także kościół.

Pierwszy w Portugalii kościół pod wezwaniem św. Jana Pawła II powstanie niebawem w Lizbonie. Jest już gotowy jego projekt architektoniczny autorstwa portugalskiej architekt Marii Baptisty.
Ksiądz João Pimentel, proboszcz stołecznej parafii Matki Bożej Królowej Nieba, na której terenie zostanie zbudowana przyszła świątynia, powiedział KAI, że będzie to kompleks obiektów o futurystycznych kształtach. Obok kościoła znajdzie się m.in. ośrodek parafialny. Budowa powinna ruszyć już na wiosnę.

Przyszły kościół będzie usytuowany w dzielnicy Telheiras w sąsiedztwie przedszkola i szkoły podstawowej, obok osiedla, między oddalonymi od siebie o zaledwie 2 km stadionami Benfiki i Sportingu Lizbona. Obiekt będzie należał do prałatury Opus Dei.

Dotychczas nie było wprawdzie w Portugalii świątyni, której patronowałby św. Jan Paweł II, ale miał on w tym kraju wiele pomników i ulic, m.in. w Lizbonie, Porto Salvo, Coimbrze, Funchalu (na Maderze), Cascais koło Lizbony i w Fatimie. Imię papieża Polaka nosi w Portugalii także kilka dużych i znaczących obiektów użyteczności publicznej, m.in. lotnisko w Ponta Delgada - głównym mieście Azorów, biblioteka uniwersytecka w Lizbonie, a także stadion miejski w Fatimie.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

W Portugalii powstanie pierwszy kościół pw. św. Jana Pawła II
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.