W Rzymie powstanie pierwszy kościół pod wezwaniem św. Jana Pawła II

W Rzymie powstanie pierwszy kościół pod wezwaniem św. Jana Pawła II
(fot. Christopher Czermak / unsplash.com)
PAP / kw

W Rzymie ma zostać wzniesiony pierwszy kościół pod wezwaniem świętego Jana Pawła II. Powstanie w dzielnicy Garbatella, na terenie dawnych hal targowych i, jak zapowiada diecezja rzymska, będzie świątynią przede wszystkim dla młodzieży.

Kościół został zaprojektowany przez brytyjską pracownię architektoniczną i ma być gotowy za trzy lata - podała w niedzielę "La Repubblica". Prace rozpoczną się na jesieni, a czuwać nad nimi będzie wikariat Wiecznego Miasta.

DEON.PL POLECAGazeta wyjaśniła, że nowoczesny budynek stanie tuż przy jednej z centralnych ulic stolicy, Ostiense, gdzie stoją nieużytkowane od dawna budynki starych hal targowych, Mercati Generali. Od lat trwają dyskusje na temat zagospodarowania tego terenu i jego rewitalizacji.

Obok znajdują się gmachy uniwersytetu Roma Tre. Dlatego, jak się podkreśla, nowy stołeczny kościół będzie nie tylko kolejną parafią, ale również ważnym punktem odniesienia dla studentów i całej młodzieży oraz celem wizyt pielgrzymów z całego świata, przybywających w ten rejon miasta do bazyliki świętego Pawła za Murami.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

W Rzymie powstanie pierwszy kościół pod wezwaniem św. Jana Pawła II
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.