Rzecznik Episkopatu na 41. rocznicę wyboru Papieża Polaka: Mamy Orędownika w niebie

Rzecznik Episkopatu na 41. rocznicę wyboru Papieża Polaka: Mamy Orędownika w niebie
(fot. episkopat.pl)
KAI / kk

Dziękujmy Bogu za pontyfikat papieża Polaka i pamiętajmy o tym, że możemy modlić się za wstawiennictwem św. Jana Pawła II w naszych intencjach – powiedział rzecznik episkopatu ks. Paweł Rytel-Andrianik dzień przed 41. rocznicą wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża.

W przekazanej we wtorek wypowiedzi rzecznik KEP powiedział: "Mamy orędownika w niebie. Dziękujmy Bogu za pontyfikat papieża Polaka i pamiętajmy o tym, że możemy modlić się za wstawiennictwem św. Jana Pawła II w naszych intencjach".

Podkreślił też, że 16 października 1978 r. był wyjątkowym dniem w Polsce i na świecie. Zaznaczył również, że 41 lat temu papież Polak skierował do nas niezwykle ważne i nadal aktualne przesłanie: "Nie lękajcie się! Otwórzcie, otwórzcie na oścież drzwi Chrystusowi!".

Publikujemy pełną treść wypowiedzi:

16 października 1978 roku, był wyjątkowym dniem w Polsce i na świecie. Kard. Karol Wojtyła został wybrany na papieża. Już jutro 41. rocznica tego wydarzenia, które okazało się przełomowe dla Kościoła i naszego kraju.

DEON.PL POLECA

Pamiętajmy o tej rocznicy, ale przed wszystkim o tym, że mamy Orędownika w niebie. Dziękujmy Bogu za pontyfikat Papieża Polaka i pamiętajmy o tym, że możemy modlić się za wstawiennictwem św. Jana Pawła II w naszych intencjach.

41 lat temu Papież Polak skierował do nas niezwykle ważne i nadal aktualne przesłanie: „Nie lękajcie się! Otwórzcie na oścież drzwi Chrystusowi”. Niech te słowa papieża, z taką mocą wypowiedziane 4 dekady temu, nadal nam towarzyszą jako duchowy drogowskaz. Niech Jego życie, odwaga i siła ducha wciąż nas inspirują i pomagają zmieniać świat na lepsze.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Rzecznik Episkopatu na 41. rocznicę wyboru Papieża Polaka: Mamy Orędownika w niebie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.