Warszawa: ponad 2700 uczestników konferencji "24/7 Serce Dawida"

Warszawa: ponad 2700 uczestników konferencji "24/7 Serce Dawida"
(fot. Exe Lobaiza/cathopic.com)
KAI / ms

Ponad 2700 uczestników z całej Polski z 500 wspólnot, ruchów i parafii, 200 wolontariuszy, 10 mówców, 25 panelistów biorących udział w 16 dyskusjach, forum teologiczne. Dwanaście zespołów uwielbienia, nieustanna modlitwa i adoracja 24 godziny na dobę.

To część liczb, którymi można próbować opisać fenomen konferencji "24/7 Serce Dawida", odbywającej się w tym roku pod hasłem "Otrzymacie moją moc” od 19 do 20 października na Hali Expo XXI w Warszawie.

– Tegoroczna konferencja "Serce Dawida" to doświadczenie spotkania Żywego Boga, który jest szczęśliwy i dobry, i pragnie w swojej dobroci uczynić nas tymi, którzy doświadczają Jego dobroci i bliskości. Co roku konferencja jest swego rodzaju zaproszeniem dla każdego, by przyjść na „górę spotkania”, gdzie Pan Bóg chce się spotkać z każdym z nas poprzez objawione słowo Boże, świadectwo wiary naszych braci i sióstr oraz w spotkaniu z innymi ludźmi – mówi w rozmowie z KAI Marcin Wolski, główny organizator wydarzenia.

– To taki święty czas dwóch dni, każdego roku, kiedy pośród wielu zajęć, problemów i wyzwań dnia codziennego, możemy zatrzymać się na chwilę, aby spotkać się z Bogiem. Potrzebujemy takich wyjątkowych spotkań, by nieść swoją wiarę dalej przez życie i dzielić się nią ze wszystkimi, których spotykamy każdego dnia – dodaje.

Ważne podczas trwania konferencji jest doświadczenie jedności chrześcijan oraz troski o tę jedność. „Konferencja 'Serce Dawida' jest miejscem spotkania nie tylko wielu charyzmatów i środowisk Kościoła katolickiego, ale tworzy również przestrzeń, do której zaprasza w atmosferze szacunku i braterskiej miłości ewangelików i prawosławnych, aby spotkać się wspólnie na modlitwie i przyzywać Ducha Świętego, który przecież jest Duchem Jedności, w którym od wieków Kościół woła ‘Abba Ojcze’ oraz ‘Marana tha’” – podkreśla Marcin Wolski.

Konferencja "24/7 Serce Dawida" trwała od sobotniego poranka, a zakończyła się w niedzielę wieczorem. Na 33 godziny hala Expo XXI zamieniła się w ogromny namiot nieustannej modlitwy i uwielbienia, jak mówili o niej organizatorzy. W bardzo bogatym w wydarzenia programie na uczestników czekało 15 konferencji wygłoszonych przez dziesięciu gości z Polski i zza granicy, uwielbienie, modlitwa wstawiennicza, koncert uwielbienia Doroty Wolskiej, wieczór konfesjonałów oraz Nocna Góra Modlitwy, czyli całonocne czuwanie z uwielbieniem i modlitwą.

DEON.PL POLECA

W piątek przed weekendową konferencją odbyło się Forum Liderów - spotkanie odpowiedzialnych za wspólnoty chrześcijańskie z całej Polski. - Zgromadzeni uczestnicy podczas paneli dyskusyjnych, warsztatów i wspólnej modlitwy rozmawiają o swoich doświadczeniach związanych z ewangelizacją oraz o aktualnych wyzwaniach, jakie odkrywają na swojej drodze głoszenia Dobrej Nowiny. To też wyjątkowa okazja, aby doświadczyć jedności Kościoła, w którym obecny jest i przemawia do wszystkich wiernych Duch Święty. Celem Forum Liderów jest także wsłuchiwać się, co dziś mówi do nas Duch Święty, do czego nas powołuje i wzywa – mówił KAI Mateusz Godek, rzecznik wydarzenia.

To taki święty czas dwóch dni, każdego roku, kiedy pośród wielu zajęć, problemów i wyzwań dnia codziennego, możemy zatrzymać się na chwilę, aby spotkać się z Bogiem.

Uczestnikom spotkania pobłogosławił papież Franciszek, a specjalne nagranie przesłali metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz i odpowiedzialny w KEP za nową ewangelizację abp Grzegorz Ryś. Swoje słowo skierowali także prymas Polski abp Wojciech Polak, przewodniczący KEP abp Stanisław Gądecki, abp Józef Kupny, abp Marek Jędraszewski i bp Romuald Kamiński.

Konferencje wygłosili m.in. bp Andrzej Siemieniewski, dr Johannes Hartl, o. Adam Szustak OP, Marcin Jakimowicz, Maciej Wolski, Marcin Zieliński, Karol Sobczyk czy Krzysztof Demczuk. W niedzielę Mszę św. odprawił i kazanie wygłosił bp Michał Janocha.

W panelach dyskusyjnych poruszono m.in. kwestie ewangelizacji, również głoszenia wśród muzułmanów, fenomenu ruchu charyzmatycznego oraz jego sytuacji po utworzeniu w Watykanie instytucji Charis (z udziałem jednego z jej liderów, ks. Johannesa Fichtenbauera), wyzwań jakie stoją przed chrześcijanami zaangażowanymi w ruchy, ekumenizmu czy sztuki.

Organizatorzy zatroszczyli się nie tylko o jak najlepszą wartość merytoryczną konferencji i paneli dyskusyjnych, ale także o najwyższą jakość techniczną i estetyczną wydarzenia.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Warszawa: ponad 2700 uczestników konferencji "24/7 Serce Dawida"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.