Watykan: abp Fisichella potępia przemoc wobec kobiet

Watykan: abp Fisichella potępia przemoc wobec kobiet
(Fot. pl.depositphotos.com)
KAI/dm

- W obliczu codziennych faktów przemocy wobec kobiet nie można nie potępić tego barbarzyństwa, które czyni ze świata kobiet teatr autentycznej nędzy -powiedział abp Rino Fisichella podczas watykańskiej prezentacji papieskiego Orędzia na V Światowy Dzień Ubogich. Przewodniczący Papieskiej Rady ds. Krzewienia Nowej Ewangelizacji skomentował fragment dokumentu poświęcony kobietom.

Bliski współpracownik papieża Franciszka zauważył, że przejawy nierówności i braku poszanowania dla godności kobiet ranią nie tylko ofiary, ale także całe społeczeństwo, „które jest często nazbyt bezradne i milczące, jakby zrezygnowane wyrzekając się zdobyczy osiągniętych z trudem w ciągu dziesięcioleci”.

DEON.PL POLECA
Stąd znaczenie słów Franciszka w komentarzu do sceny ewangelicznej, z której zaczerpnął motto Światowego Dnia Ubogoch: „Anonimowa kobieta, być może przez to przeznaczona, by reprezentować cały świat kobiecy, który na przestrzeni wieków nie będzie miał głosu i dozna przemocy, rozpoczyna znaczącą obecność kobiet, które biorą udział w szczytowym momencie życia Chrystusa: Kobiety, tak często dyskryminowane, trzymane z daleka od miejsc odpowiedzialnych, na kartach Ewangelii są natomiast bohaterkami historii objawienia”.

KAI/dm

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Gerhard Ludwig Müller

Skała pośród wzburzonego morza

Papiestwo to jedna z najbardziej niezwykłych instytucji świata. W równej mierze fascynuje, co wywołuje gorące dyskusje. Ta książka wyjaśnia narosłe przez wieki kontrowersje i pozwala zrozumieć misję papieża w Kościele i...

Skomentuj artykuł

Watykan: abp Fisichella potępia przemoc wobec kobiet
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.