Watykan jeszcze w tym roku otworzy nowy portal multimedialny

Watykan jeszcze w tym roku otworzy nowy portal multimedialny
(fot: shutterstock.com)
2 lata temu
KAI / pk

Watykan zamierza otworzyć jeszcze w tym roku nowy portal multimedialny w kilku językach. Ma on rzetelnie informować o działalności Stolicy Apostolskiej, a zarazem odpowiadać na potrzeby użytkowników w poszczególnych krajach, zapowiedział prefekt watykańskiego Sekretariatu ds. Komunikacji prał. Dario Viganò.

Do portalu, który rozpocznie działalność jeszcze w 2017 roku, zostaną też włączone również informacje Radia Watykańskiego. W rozmowie z rozgłośnią papieską hierarcha przyznał, że w trwającej obecnie reformie mediów watykańskich zależy mu najbardziej na kulturze w mediach elektronicznych.

Dotychczas praca mediów watykańskich była rozdzielona na różnych stronach internetowych. Swoje osobne strony mają Radio Watykańskie, dziennik "L’Osservatore Romano" i watykańskie centrum telewizyjne CTV. Ponadto funkcjonuje portal informacyjny news.va, który rozpowszechnia treści innych mediów watykańskich.

Stolica Apostolska jest coraz bardziej obecna portalach społecznościowych. Za pontyfikatu Benedykta XVI (2005-2013) utworzono na Twitterze konto @Pontifex, w pontyfikacie Franciszka doszło w marcu 2016 r. konto @franciscus na Instagramie.

Ponadto na Facebooku jest większość redakcji językowych Radia Watykańskiego. Od 2017 na tej samej platformie oraz na Twitterze i Instagramie obecna też jest strona "Obolo di San Pietro" - "świętopietrza" pod adresami: "Obolo di San Pietro: @obolus_it"; "Obolo de San Pedro: @obolus_es" oraz "Peter's Pence: @obolus_en". Na Instagramie natomiast zarejestrowany jest jako "Obolus: obolus_va". Na specjalnym linku można przekazać ofiarę bezpośrednio z karty kredytowej.

Prał. Viganò podkreślił, że w centrum reformy medialnej Stolicy Apostolskiej stoi człowiek. "Uczenie się na nowo komunikacji" - przy całym szacunku dla nowych mediów i kultury elektronicznej - nie oznacza w pierwszym rzędzie kroku technologicznego, lecz "skrócenie dystansu", czego przykład daje papież Franciszek, powiedział Radiu Watykańskiemu ks. Viganò.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Watykan jeszcze w tym roku otworzy nowy portal multimedialny
Komentarze (0)

Skomentuj artykuł

Watykan jeszcze w tym roku otworzy nowy portal multimedialny
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.