Watykan: Papież Franciszek złożył życzenia z okazji Dnia Kobiet

Watykan: Papież Franciszek złożył życzenia z okazji Dnia Kobiet
Fot. PAP/EPA/MAURIZIO BRAMBATTI BT
KAI / tk

Na zakończenie środowej audiencji ogólnej Franciszek nawiązał do przypadającego dziś Dnia Kobiet, zapewniając panie o swej modlitwie. Wezwał także wiernych do modlitwy za udręczony naród ukraiński.

Życzenia papieża na Dzień Kobiet

- W Międzynarodowym Dniu Kobiet myślę o wszystkich paniach. Dziękuję im za zaangażowanie w budowanie społeczeństwa bardziej humanitarnego, poprzez umiejętność ogarnięcia rzeczywistości twórczym okiem i czułym sercem. Jest to przywilej wyłącznie kobiet. Szczególnego błogosławieństwa udzielam wszystkim paniom obecnym na Placu św. Piotr. Wyraźmy nasz aplauz dla kobiet, zasługują na to – powiedział papież.

DEON.PL POLECA
Po pozdrowieniu poszczególnych grup wiernych papież odniósł się też do sytuacji na ogarniętej wojną Ukrainie: „Proszę was, drodzy bracia i siostry nie zapominajmy o cierpieniach udręczonego narodu ukraińskiego. Bardzo cierpi. Niech będzie zawsze obecny w naszych sercach i modlitwach”.

Franciszek skierował również pozdrowienia do Polaków: "Pozdrawiam serdecznie Polaków. W okresie Wielkiego Postu, w waszych parafiach i wspólnotach duszpasterskich odbywają się rekolekcje. Niech będą one czasem refleksji nad jakością waszego człowieczeństwa i chrześcijaństwa, i niech przyniosą owoce dobra, także na rzecz osób, które przyjmujecie w waszym kraju, szczególnie przybyłych z Ukrainy. Z serca wam błogosławię".

Źródło: KAI / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Watykan: Papież Franciszek złożył życzenia z okazji Dnia Kobiet
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.