Wkrótce akcja modlitewna za papieża Franciszka „Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego”

Wkrótce akcja modlitewna za papieża Franciszka „Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego”
Fot. Grzegorz Galazka
KAI / tk

Pod hasłem „Zobacz ręce Boga” będzie przebiegać szósta edycja akcji „Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego”. Inicjatywę modlitwy za papieża Franciszka zaplanowano na 11 i 12 marca z okazji przypadającej 13 marca rocznicy wyboru na biskupa Stolicy Piotrowej. Wydarzenie objął patronatem honorowym przewodniczący KEP abp Stanisław Gądecki.

Pomysł akcji modlitewnej „Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego” zrodził się w kręgu młodych związanych z Ruchem Lednickim oraz z Wyższym Seminarium Duchownym Diecezji Łomżyńskiej. Doroczną inicjatywę koordynuje Diecezja Łomżyńska z jej biskupem Januszem Stepnowskim. Głównym celem jest modlitwa za Ojca Świętego i przypominanie, że jest on następcą św. Piotra.

Akcja modlitewna za papieża Franciszka

Modlitwa za papieża Franciszka rozpocznie się w sobotę 11 marca na Jasnej Górze. Organizatorzy zachęcają, aby 12 marca była ona kontynuowana we wszystkich parafiach w Polsce. Uczestnictwo w inicjatywie nie wymaga rejestracji. „Podczas tegorocznej akcji w sposób szczególny będziemy polecać dobremu Bogu posługę Ojca Świętego Franciszka oraz wypraszać dar nieba dla zmarłego papieża emeryta Benedykta XVI” – informują organizatorzy akcji.

Znakiem szczególnym tegorocznej edycji jest specjalnie ułożona modlitwa w intencji papieża. Około 50 tys. obrazków zawierających jej tekst zostało rozesłanych do parafii w całej Polsce. Tekst modlitwy można też znaleźć na stronie internetowej inicjatywy (wszyscyza1.pl) oraz w mediach społecznościowych. Organizatorzy zachęcają też, aby 12 marca opublikować w mediach społecznościowych posty nawiązujące do modlitwy za Papieża z użyciem hasztaga #wszyscyzajednego2023.

DEON.PL POLECA

W tym roku mija 10 lat od rozpoczęcia pontyfikatu Franciszka. W dniu wyboru, 13 marca, podczas Mszy św. o godz. 18.00 w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie, w intencji Papieża będą się modlić polscy biskupi zgromadzeni na 394. Zebraniu Plenarnym.

Źródło: KAI / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Leszek Śliwa

Kto był najważniejszym człowiekiem w życiu papieża Franciszka?
Co to jest milonga i dlaczego uwielbiał ją młody Jorge?
Co stało się 21 września 1953 r.?
Jakie są ulubione książki i filmy Franciszka?

Skomentuj artykuł

Wkrótce akcja modlitewna za papieża Franciszka „Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego”
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.