Papież modli się za ofiary wypadku kolejowego w Grecji i katastrofy migrantów u wybrzeży Włoch

Papież modli się za ofiary wypadku kolejowego w Grecji i katastrofy migrantów u wybrzeży Włoch
fot. PAP/EPA/ANGELO CARCONI
KAI

Po odmówieniu modlitwy „Anioł Pański” i udzieleniu apostolskiego błogosławieństwa Ojciec Święty zapewnił o swej modlitwie za ofiary niedawnego wypadku kolejowego w Grecji i katastrofy migrantów u wybrzeży Włoch.

Drodzy bracia i siostry, w tych dniach moje myśli często kierują się ku ofiarom katastrofy kolejowej w Grecji. Wielu z nich było młodymi uczniami. Modlę się do za zmarłych, wyrażam swoją bliskość wobec rannych oraz krewnych. Niech ich pocieszy Matka Boża.

Wyrażam obecnie ubolewanie z powodu tragedii, która wydarzyła się na wodach Cutro w pobliżu Crotone. Modlę się za liczne ofiary katastrofy morskiej, za ich rodziny i za tych, którzy przeżyli. Wyrażam moje uznanie i wdzięczność dla miejscowej ludności i dla instytucji działających na rzecz solidarności i przyjęcia tych naszych braci i sióstr. Ponawiam też do wszystkich mój apel, aby takie tragedie się nie powtarzały. Niech zostaną powstrzymani handlarze ludźmi. Niech dalej nie narażają życia tak wielu osób niewinnych. Niech nigdy więcej podróże nadziei nie zamieniają się w podróże śmierci. Niech nigdy więcej przejrzyste wody Morza Śródziemnego nie będą zbroczone krwią ofiar tak dramatycznych wypadków. Niech Pan da nam siłę, abyśmy zrozumieli i płakali.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Leszek Śliwa

Kto był najważniejszym człowiekiem w życiu papieża Franciszka?
Co to jest milonga i dlaczego uwielbiał ją młody Jorge?
Co stało się 21 września 1953 r.?
Jakie są ulubione książki i filmy Franciszka?

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Papież modli się za ofiary wypadku kolejowego w Grecji i katastrofy migrantów u wybrzeży Włoch
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.