Papież w japońskiej telewizji: zrzucenie bomb atomowych na Hiroszimę i Nagasaki było potworne

Papież w japońskiej telewizji: zrzucenie bomb atomowych na Hiroszimę i Nagasaki było potworne
Fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl
PAP / pk

Zrzucenie bomb atomowych na Hiroszimę i Nagasaki "było potworne" - powiedział papież Franciszek japońskiej telewizji. W krótkiej wypowiedzi przed listopadową wizytą w Japonii podkreślił, że użycie energii atomowej w celach wojennych "jest niemoralne".

Franciszek rozmawiał w Watykanie ze stacją telewizyjną KTN z Nagasaki. W czasie swej wizyty w dniach 23-26 listopada odwiedzi to miasto, a także Hiroszimę i Tokio.

"Czuję się głęboko poruszony i szanuję Japonię, gdy czytam o historii męczenników i doświadczeniach ofiar z Hiroszimy i Nagasaki" - podkreślił papież.

Następnie dodał: "Myślę o męczennikach z ich wytrwałością i trwaniem w wierze, by bronić tego, w co wierzyli, bronić swych przekonań, ale także ich wolności chrześcijańskiej". W ten sposób Franciszek odniósł się do okresu prześladowań religijnych w XVII wieku.

"Można także mówić o innym bardziej ludzkim męczeństwie, czyli bombie atomowej, której doświadczył naród. Podziwiam ten naród, bo był w stanie podnieść się po tym piekielnym doświadczeniu - podkreślił Franciszek. - Jesteście narodem zdolnym do tego, by się podnieść, narodem, który patrzy zawsze przed siebie. Zrzucenie wam bomb atomowych było potworne. Chcę powtórzyć jedną prawdę: używanie energii atomowej, by prowadzić wojnę jest niemoralne".

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Jolanta Reisch-Klose
35,00 zł

Książka jest podróżą po życiu Ojca Świętego, od chwili, gdy przyszedł na świat w niewielkim domu w Buenos Aires, aż do dzisiaj. Przystępnie napisana, pełna zabawnych historii biografia papieża Franciszka może być doskonałym przyczynkiem do...

Skomentuj artykuł

Papież w japońskiej telewizji: zrzucenie bomb atomowych na Hiroszimę i Nagasaki było potworne
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.