Watykan: Polacy modlili się przy grobie św. Jana Pawła II

Watykan: Polacy modlili się przy grobie św. Jana Pawła II
Fot. Fabio Fistarol / unsplash.com
KAI / PAP / tk

W dniu 102. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II, przy jego grobie w Bazylice Watykańskiej została odprawiona Msza św. z udziałem Polaków. Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak złożył wiązankę kwiatów przy grobie polskiego papieża.

We Mszy św. pod przewodnictwem ks. Piotra Bajora z watykańskiej Kongregacji Edukacji Katolickiej, wzięło udział kilkudziesięciu Polaków - m.in. członkowie Fundacji Jana Pawła II i zastępca komendanta głównego Policji Polskiej nadinsp. Paweł Dobrodziej, uczestniczący w Watykanie w międzynarodowej konferencji Santa Marta Group. Koncelebrował także ks. Sławomir Nasiorowski z Sekcji Polskiej Sekretariatu Stanu Stolicy Apostolskiej.

W homilii ks. Piotr Bajor podkreślił, że życie doczesne Karola Wojtyły było piękną misją, realizowaną zgodnie ze słowami, które pod koniec życia zawarł w "Tryptyku Rzymskim": "Jeśli chcesz znaleźć źródło, musisz iść do góry, pod prąd", a także na więzi z Bogiem, wzorowanej na słowach o krzewie winnym i latorośli, czytanych w dzisiejszej Ewangelii.

- Prośmy za wstawiennictwem tego dostojnego świętego jubilata, abyśmy tak żyli i uświadamiali sobie, że bez związku z Jezusem nie może nam się udać, a razem z Nim o cokolwiek będziemy prosić to otrzymamy - zachęcił celebrans na zakończenie homilii.

Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak złożył wiązankę kwiatów przy grobie świętego Jana Pawła II. Szef MON był w bazylice Świętego Piotra rano, a następnie udał się na spotkanie z ministrem obrony Włoch Lorenzo Guerinim.

Źródło: KAI / PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Janusz Poniewierski

Święty Jan Paweł II z bliska

Ta minibiografia - lekka, miejscami humorystyczna - pokazuje św. Jana Pawła II, jakiego kochaliśmy: dowcipnego, mądrego i bliskiego ludziom. Z zamieszczonych w niej anegdot wyłania się obraz Wielkiego Papieża,...

Skomentuj artykuł

Watykan: Polacy modlili się przy grobie św. Jana Pawła II
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.