Watykan szuka pracowników do jednej z najważniejszych instytucji. Można wysłać zgłoszenie online

Watykan szuka pracowników do jednej z najważniejszych instytucji. Można wysłać zgłoszenie online
Fot. Tomasz Kopański / Deon.pl
PAP / tk

"Pracuj z nami" - ogłoszenie takiej treści pojawiło się na stronie internetowej jednej z najważniejszych instytucji w Stolicy Apostolskiej, Sekretariatu ds. Ekonomii. Po raz pierwszy osoby świeckie z zewnątrz mogą ubiegać się o pracę w Watykanie wysyłając wniosek online.

Watykan szuka chętnych do pracy

Do tej pory świeccy pracownicy watykańskich urzędów byli przydzielani na konkretne stanowisko na podstawie przysyłanych CV, gdy były wakaty. Od teraz zaś można ubiegać się bezpośrednio o wskazane w ogłoszeniu miejsce.

O nowości tej poinformował portal Vatican News, który przytoczył wypowiedź świeckiego prefekta Sekretariatu ds. Ekonomii Hiszpana Maximino Caballero Ledo: "Główny temat reformy ekonomicznej dotyczy personelu”. Przyznał, że jest to reforma złożona, bo – jak dodał - „potrzeba osób o odpowiednich kompetencjach, motywacji i przede wszystkim postawie etycznej".

Dyrektor do spraw kadr w Stolicy Apostolskiej Luis Herrera wyjaśnił, że od teraz można online sprawdzić, jakie są wolne miejsca pracy oraz wymogi stawiane kandydatom. Każda zainteresowana osoba może też tą drogą wysłać swoją kandydaturę.

DEON.PL POLECA

- Zdarza się często, że z różnych urzędów napływają prośby o znalezienie pracowników z konkretnymi specjalizacjami, na przykład językowymi czy technicznymi, o których trudno - dodał szef kadr. Jak stwierdził Herrera, nowa strona internetowa ułatwi poszukiwanie personelu.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Ulrich Nersinger

Wielkie tajemnice. Aura skandalu. Materiał na dziesiątki filmów sensacyjnych. Wszystko to w jednej książce

Wydaje się, że Dekalog zakazuje szpiegowania. Ale czy na pewno? W swojej długiej historii Stolica Apostolska była uwikłana w znacznie więcej...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Watykan szuka pracowników do jednej z najważniejszych instytucji. Można wysłać zgłoszenie online
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.