We Francji udaremniono kolejny zamach w katolickim kościele

We Francji udaremniono kolejny zamach w katolickim kościele
(Fot. pl.depositphotos.com)
KAI/dm

We Francji narasta zagrożenie radykalnym islamizmem. W tym tygodniu udaremniono kolejny zamach na katolicki kościół. Do zdarzenia doszło w Blois nad Loarą. Katolicy coraz bardziej obawiają się o swe bezpieczeństwo.

Do zdarzenia doszło w bazylice Notre-Dame de la Trinité. Służby bezpieczeństwa ujęły mężczyznę o północnoafrykańskich rysach twarzy, ubranego w dżellabę - typowe dla muzułmanów ubranie. Zatrzymany miał przy sobie Koran i długi kuchenny nóż.

Zanim został zatrzymany niespokojnie krążył po kościele i szukał księdza. Nie znalazłszy go, zwrócił się w stronę Mekki i popadł w modlitewny trans. Zaniepokojony tym zachowaniem kościelny zadzwonił po policję. 

Mężczyzna był widziany dzień wcześniej w bazylice.

DEON.PL POLECA

Służby bezpieczeństwa ujęły zamachowca zanim doszło do tragedii. Jak stwierdzili antyterroryści, podobnym nożem posłużył się przed rokiem zamachowiec w bazylice Matki Bożej w Nicei.

Niedoszły zamachowiec był wielokrotnie notowany za różne przestępstwa. Nie był jednak zaklasyfikowany jako islamista.

Policja uznała go za niezrównoważonego i odesłała na badania psychiatryczne.

Katolicy nie ukrywają swego oburzenia. - Kiedy już dojdzie do zamachu, przyjeżdżają wszyscy ministrowie, jak na defiladę. A kiedy uda się zapobiec tragedii, twierdzą, że sprawa jest wątpliwa, że był to ktoś niezrównoważony - mówi jeden z pracowników sanktuarium.

KAI/dm

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Domenico Agasso

Papież mówi głośno o tym, o czym sami boimy się nawet pomyśleć

Franciszek nie dzieli ludzi na wierzących i niewierzących. Wyciąga rękę do wszystkich i tłumaczy, że pandemia jest sygnałem alarmowym. „Potrzebujemy planu, by znów...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

We Francji udaremniono kolejny zamach w katolickim kościele
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.