"We Włoszech odzyskały radość". Papież spotkał się z dziećmi z Ukrainy

"We Włoszech odzyskały radość". Papież spotkał się z dziećmi z Ukrainy
Papież Franciszek spotkał się z dziećmi z Ukrainy. Fot. MAURIZIO BRAMBATTI ANSA / EPA / PAP
PAP / mł

Papież Franciszek spotkał się w środę z grupą dzieci z Ukrainy, przebywających we włoskim regionie Kampania - podał watykański dziennik "L'Osservatore Romano". Do spotkania doszło podczas papieskiej audiencji generalnej. Niektóre z tych dzieci straciły rodziców na wojnie.

Ponad trzydzieścioro dziewcząt i chłopców, z którymi widział się papież, pochodzi z Kijowa, Dniepru, Chersonia, Charkowa i Zaporoża. Wszyscy są gośćmi włoskiej diecezji Teggiano-Policastro. Są wśród nich sieroty wojenne i dzieci jeńców.

Z grupą podopiecznych przybyły do Watykanu ukraińskie wychowawczynie; mężowie dwóch z nich jako jeńcy trafili do rosyjskiej niewoli- relacjonuje gazeta. Kobiety te przekazały Franciszkowi listę jeńców.

Dyrektor diecezjalnej Caritas ksiądz Martino De Pasquale powiedział dziennikowi, że po wojennej traumie ukraińskie dzieci podczas pobytu na południu Włoch zaczęły bawić się, żartować i uśmiechać. "Odnalazły radość, którą straciły przed miesiącami" - dodał.

DEON.PL POLECA

Dziennik poinformował, że na audiencji w Watykanie był również ksiądz Giuseppe Ditolve, proboszcz parafii w Pisticci Scalo koło Matery, także na południu Włoch. Przekazał on osobiście na ręce papieża pieniądze na pomoc dla mieszkańców Ukrainy, zebrane przez całą społeczność z jego miejscowości.

PAP / mł

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Leszek Śliwa

Kto był najważniejszym człowiekiem w życiu papieża Franciszka?
Co to jest milonga i dlaczego uwielbiał ją młody Jorge?
Co stało się 21 września 1953 r.?
Jakie są ulubione książki i filmy Franciszka?

Skomentuj artykuł

"We Włoszech odzyskały radość". Papież spotkał się z dziećmi z Ukrainy
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.