Węgrzy z pielgrzymką do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach

Węgrzy z pielgrzymką do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach
Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach (fot. Krzysztof Nahlik/depositphotos.com)
KAI/mk

W narodowej pielgrzymce przybyli do łagiewnickiego Sanktuarium Bożego Miłosierdzia wierni z Węgier. Bp József Tamás sprawował Mszę św. w kaplicy św. siostry Faustyny w dolnym kościele Bazyliki Bożego Miłosierdzia, w pobliżu kaplicy węgierskiej.

Węgierskich pielgrzymów przywitał abp Marek Jędraszewski, który zauważył, że narody polski i węgierski łączą tradycje sięgające początków drugiego tysiąclecia. Zaznaczył, że historia bliskości tradycji chrześcijańskich Polski i Węgier znajduje swoje przedłużenie w św. Siostrze Faustynie, która dostała zadanie od Pana Boga przekazania światu prawdy o Bożym miłosierdziu dającym nadzieję wszystkim mimo ogromu doznawanych cierpień i trudności.

Metropolita krakowski podkreślił, że św. Siostra Faustyna została dana Polsce i światu w latach bezpośrednio poprzedzających drugą wojnę światową.

- Nigdy w dziejach świata nie było tyle cierpień, przemocy, zbrodni i tyle ludzi, którzy szukali dla siebie nadziei w Bogu, by móc duchowo podźwignąć się z koszmaru, w którym się znajdowali - mówił duchowny.

Znajdująca się w dolnym kościele Bazyliki Bożego Miłosierdzia kaplica Communio Sanctorum (Świętych Obcowania) ma wystrój ufundowany przez Kościół węgierski. W symboliczny sposób ukazuje ona tajemnicę obcowania świętych, którzy w ciągu wieków zapisują najpiękniejsze karty historii Kościoła. Nad marmurowym ołtarzem znajduje się mozaika wykonana na podkładzie z drewna lipowego. Ukazuje ona Jezusa Miłosiernego ze świętą Faustyną.

Na obu bocznych ścianach kaplicy znajduje się mozaika świętych, błogosławionych i bohaterów wiary z Polski, Węgier i innych krajów europejskich. W relikwiarzu w kształcie prawej dłoni złożono relikwie św. Stefana, króla Węgrów.

W pielgrzymce wzięło udział ok. 150 wiernych z Wegier.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Praca zbiorowa

Święta Siostra Faustyna cały czas wstawia się za nami

"Czyń, co chcesz, rozdawaj łaski, jak chcesz, komu chcesz i kiedy chcesz" - powiedział Jezus do św. Siostry Faustyny Kowalskiej. Apostołka Bożego Miłosierdzia hojnie wykorzystuje obietnicę...

Skomentuj artykuł

Węgrzy z pielgrzymką do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.