Wierzące żony i mężowie są szczęśliwsi od singielek i singli. Czerpią też większą satysfakcję z seksu

Wierzące żony i mężowie są szczęśliwsi od singielek i singli. Czerpią też większą satysfakcję z seksu
Zdjęcie ilustracyjne. Fot. Everton Vila / Unsplash
Catholic News Agency / pk

Według danych opracowanych przez wybitnego profesora socjologii mężczyźni i kobiety w związkach małżeńskich i regularnie chodzący do kościoła, należą do najszczęśliwszych par - informuje "Catholic News Agency".

Jak podaje portal, Brad Wilcox, profesor socjologii na Uniwersytecie Wirginii oraz dyrektor National Marriage Project w rozmowie z "EWTN News Nightly" podzielił się wynikami badań, które opisał w książce “Get Married: Why Americans Must Defy the Elites, Forge Strong Families, and Save Civilization".

DEON.PL POLECA
Kobiety i mężczyźni w związkach małżeńskich są szczęśliwsi od singielek i singli

Naukowiec twierdzi, wbrew obecnemu w społeczeństwie amerykańskim przekonaniu, że żonaci mężczyźni i zamężne kobiety są znacznie szczęśliwsi od osób, które nie wchodzą w związek małżeński.

- Widzieliśmy wiele historii mówiących o tym, jak nieszczęśliwe są matki i kobiety zamężne - powiedział Wilcox, dodając, że w rzeczywistości można zaobserwować zupełnie inny kierunek.

- Widzimy, że zarówno w przypadku kobiet, jak i mężczyzn droga do dobrobytu i szczęścia prowadzi przez małżeństwo. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni będący w związku małżeńskim są prawie dwukrotnie bardziej zadowoleni ze swojego życia w porównaniu z ich rówieśnikami stanu wolnego - powiedział socjolog i dodał:

"Naprawdę nie ma grupy, która byłaby tak szczęśliwa jak żonaci ojcowie i zamężne mamy. Bez względu na to, jak trudne może być małżeństwo i bycie rodzicem, dla większości Amerykanów zalety posiadania współmałżonka i dzieci są dość duże".

Wspólne chodzenie do kościoła wpływa na częstotliwość i satysfakcję z seksu

Wilcox stwierdził również, że pary, które wspólnie chodzą do kościoła, są o około 15 procent bardziej zadowolone ze swojego małżeństwa. - W zależności od zbioru danych prawdopodobieństwo rozwodu jest mniejsze o 30-50 procent - wskazał socjolog, podkreślając, że dane te przekładają się również na większą satysfakcję z seksu.

- Myślę, że najbardziej zaskoczyło mnie to, że (żonaci mężczyźni i zamężne kobiety, które chodzą wspólnie do kościoła - przyp. red.) są nie tylko średnio bardziej usatysfakcjonowani ze współżycia (…) ale również uprawiają zwykle więcej seksu niż pary, które w ogóle nie chodzą do kościoła - stwierdził socjolog, cytowany przez "CNA".

Źródło: Catholic News Agency / pk

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Wit Chlondowski OFM

Każdego dnia przeżywamy wiele napięć i stresów. Czujemy się przeciążeni i osamotnieni. Bywa, że nie rozumiemy tego, co dzieje się w nas samych. Zmienność uczuć, codzienne doświadczenia, nieuporządkowana historia życia… To wszystko wpływa nie tylko...

Skomentuj artykuł

Wierzące żony i mężowie są szczęśliwsi od singielek i singli. Czerpią też większą satysfakcję z seksu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.