Ojciec Tarsycjusz Krasucki OFM będzie gościem kolejnej modlitwy za zranionych w Kościele

Ojciec Tarsycjusz Krasucki OFM będzie gościem kolejnej modlitwy za zranionych w Kościele
(fot. youtube.com)
5 miesięcy temu
KAI / jb

Ojciec Tarsycjusz Krasucki OFM będzie gościem kolejnego spotkania modlitewnego w intencji osób zranionych wykorzystaniem seksualnym w Kościele. Odbędzie się ono 27 czerwca w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie.

„Jeśli bliska jest ci myśl o osobach, które zmagają się ze zranieniem wykorzystania seksualnego, jeśli chcesz modlić się razem z nami w intencji ich uzdrowienia lub jeśli znasz kogoś, kto pragnie usłyszeć, że jego Kościół walczy o niego, weź udział w naszej modlitwie na żywo lub online 27 czerwca” – zachęcają organizatorzy spotkania.

„Jesteśmy przekonani, że szczera i pokorna modlitwa za skrzywdzonych, często niezrozumianych w swoim bólu, wyrasta z sedna naszej wiary w Jezusa Chrystusa, który przyjął na siebie ludzkie cierpienie” – deklarują.

Modlitwa w intencji osób, które doświadczyły wykorzystania seksualnego przez duchownych, odbędzie się już po raz ósmy. Rozpocznie się o 17.00 od Mszy św. w intencji osób skrzywdzonych, której będzie przewodniczył bp Damian Muskus OFM. O 18.00 odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu.

Po modlitwie, ok. 19.00, rozpocznie się spotkanie z ojcem Tarsycjuszem Krasuckim - franciszkaninem, który jest jedną z ofiar seksualnego wykorzystywania ks. Andrzeja Dymera ze Szczecina. Spotkanie będzie miało formę pytań i odpowiedzi, podczas którego każdy będzie mógł zabrać głos.

Modlitwa i spotkanie będą transmitowane na żywo.

Spotkania modlitewne za zranionych w Kościele organizowane jest w Krakowie cyklicznie od czerwca 2019 r. z inicjatywy świeckich katolików. Pierwsze odbyło się w lipcu 2019 roku w kościele św. Idziego w Krakowie. Kolejne organizowano w kościele św. Marka. Obecnie spotkania odbywają się w Sanktuarium św. Jana Pawła II, które zostało ich patronem i pomaga w organizacji wydarzenia.

Dane kontaktowe do delegatów i duszpasterza osób pokrzywdzonych oraz materiały do pobrania znajdują się na stronie.

Źródło: KAI / jb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Justyna Kaczmarczyk
26,52 zł
37,89 zł

Zranieni w Kościele – wysłuchać, zrozumieć, pomóc

Lata traumy, emocjonalne zamknięcie, depresja – to tylko niektóre skutki, z którymi muszą mierzyć się osoby wykorzystane seksualnie. Co czuje osoba skrzywdzona przez księdza? Na jaką pomoc może...

Skomentuj artykuł

Ojciec Tarsycjusz Krasucki OFM będzie gościem kolejnej modlitwy za zranionych w Kościele
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.