Wojna na Ukrainie: kard. Czerny z wizytą na Zakarpaciu

Wojna na Ukrainie: kard. Czerny z wizytą na Zakarpaciu
Fot. Giornata mondiale di preghiera contro la tratta / YouTube.com
KAI / tk

O solidarności papieża Franciszka i Stolicy Apostolskiej z narodem ukraińskim zapewnił wczoraj wieczorem w Użgorodzie, na Zakarpaciu p.o. prefekta Dykasterii ds. Służby Integralnego Rozwoju Człowieka, kard. Michael Czerny SJ.

Papieski wysłannik w towarzystwie administratorów apostolskich, diecezji mukaczewskiej bp. Mikołaja Łuczoka OP oraz eparchii mukaczewskiej - Nila Jurija Łuszczaka OFM spotkał się z uchodźcami, którzy znaleźli schronienie w tym regionie Ukrainy.

DEON.PL POLECAPapież modli się o zakończenie wojny

- Przybyłem tutaj, aby przekazać wam modlitwę, uścisk, nadzieję papieża Franciszka i całego Kościoła. Ojciec Święty modli się żarliwie o zakończenie przemocy, o zakończenie masakry i powierzył nas wszystkich Maryi, naszej Matce, aby pomogła nam odnaleźć pokój - powiedział. Kard. Czerny.

Przypomniał, że niestety wojny toczą sią także w innych regionach świata i zachęcił aby modlitwą objąć wszystkich, którzy cierpią, którzy są wykluczeni, którzy padają ofiarami przemocy. - Jako Ciało Chrystusa prośmy Ojca o łaskę zmartwychwstania. To jest moja modlitwa i moja solidarność z wami. Dziękujmy i nie ustawajmy w modlitwie i nadziei! - zachęcił.

Wcześniej kard. Czerny spotkał się z biskupami greckokatolickimi i rzymskokatolickimi wschodniej Słowacji w Urzędzie Eparchialnym w Koszycach. W programie jego wizyty na Słowacji oprócz Koszyc są także Sobrance, Wyżne Nemeckie, Spisz i Bratysława.

Źródło: KAI / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
abp Grzegorz Ryś

Słowo rozpala wiarę, z wiary rodzi się nadzieja

Teksty abp Grzegorza Rysia to Ewangelia głoszona z niezwykłą mocą i wiarą. Autor, jak mało kto przekazuje Słowo, które nie jest przysłonięte efektowną retoryką, ale żywym doświadczeniem...

Skomentuj artykuł

Wojna na Ukrainie: kard. Czerny z wizytą na Zakarpaciu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.