Wrocław: hołd dla prezydenta Kaczorowskiego

Wrocław: hołd dla prezydenta Kaczorowskiego
(fot. PAP/Maciej Kulczyński)
KAI / mh

Rozpoczęło się czuwanie modlitewne przy doczesnych szczątkach ostatniego prezydenta RP na uchodźstwie, śp. Ryszarda Kaczorowskiego.

Ciało prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego zostało wprowadzone do Oratorium Marianum Uniwersytetu Wrocławskiego ze wszystkimi wojskowymi honorami. Podczas uroczystości była obecna wdowa po Panu Prezydencie Karolina Kaczorowska i najbliższa rodzina. Nabożeństwu żałobnemu przewodniczył kard. Henryk Gulbinowicz.

- Pozwolił nam Bóg ponownie spotkać się z Panem Prezydentem Ryszardem Kaczorowskim. Dziś przy trumnie kryjącej jego doczesne szczątki wspominamy zasługi dla Polski i Polaków, których II wojna światowa rozrzuciła po wszystkich kontynentach świata - mówił kard. Gulbinowicz. Przypomniał również jak wielkie znaczenie dla Zmarłego miała wyniesiona z rodzinnego domu wiara katolicka i postawił go za wzór do naśladowania.

We wrocławskich uroczystościach wzięły udział władze państwowe, lokalne i miejskie. Czuwanie potrwa do godz. 22. W międzyczasie, o godz. 17, w kościele uniwersyteckim, rozpocznie się Msza św. pod przewodnictwem abp Mariana Gołębiewskiego, metropolity wrocławskiego. W nocy ciało prezydenta Kaczorowskiego zostanie przetransportowane do Warszawy, do świątyni Opatrzności Bożej.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Wrocław: hołd dla prezydenta Kaczorowskiego
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.