Wspólnota „Droga Odważnych” zaprasza na spotkanie synodalne „Mężczyzna w Kościele”

Wspólnota „Droga Odważnych” zaprasza na spotkanie synodalne „Mężczyzna w Kościele”
Fot. Andreas Wagner / unsplash.com
KAI / tk

Męskie wspólnoty, grupy, duszpasterstwa oraz zgromadzenia zakonne zaproszone są do uczestnictwa w spotkaniu synodalnym „Mężczyzna w Kościele”, które odbędzie się 2 kwietnia br. w Warszawie. Spotkanie będzie okazją do wspólnej refleksji i wymiany doświadczeń ale też poznania się i nawiązania współpracy.

Z inicjatywą wyszła wspólnota „Droga Odważnych” prowadząca program formacji dla mężczyzn.

W spotkaniu mogą wziąć udział wspólnoty, grupy, zgromadzenia zakonne i stowarzyszenia życia apostolskiego zrzeszające mężczyzn, których działanie jest zaaprobowane przez Kościół - w przypadku grup parafialnych wystarczy błogosławieństwo proboszcza. Zgłoszenia wspólnot przyjmowane są do 13 lutego br. poprzez specjalny formularz na stronie mezczyznawkosciele.pl.

Na początku lutego do wszystkich zgłoszonych grup przesłany zostanie scenariusz spotkania synodalnego, które należy przeprowadzić we własnej wspólnocie.

Z racji logistycznych na spotkanie “Mężczyzna z Kościele” 2 kwietnia w Warszawie może przyjechać maksymalnie trzech przedstawicieli każdej wspólnoty (liderzy, animatorzy, kapelani). W ramach inicjatywy przewidziana jest praca w małych grupach, podsumowanie rozmów, dyskusja panelowa oraz Eucharystia. Nie zabraknie czasu na rozmowy i wzajemne poznanie się.

„Ostatnie lata to czas zmian w Kościele. Jesteśmy w kryzysie, który mimo swej problematyczności jest twórczy. Zwiększa się zaangażowanie świeckich, powstają nowe grupy i uaktywniają się mężczyźni. W to wszystko wpisuje się Synod o synodalności. Zaangażujmy się w niego, jako mężczyźni w Kościele!” – zachęcają inicjatorzy.

„Wnioski z naszego spotkania mają wskazać nam jak jeszcze lepiej możemy służyć Kościołowi. Powstanie wspólny dokument, który przekażemy do komisji synodalnej” – informują.

Czym jest "Droga odważnych"?

"Droga Odważnych" to ruch służący formacji mężczyzn. Przygotowuje ich do owocnego realizowania powołania w życiu jako mąż, ojciec, kapłan czy zakonnik. Tworzy też środowisko wzrostu poprzez doświadczenie braterstwa, wymiany doświadczeń i służby Bogu. Szczególnym charyzmatem Ruchu jest budzenie Bożych Przywódców czyli realizowanie ideału służebnego przywództwa. Formacja jest realizowana w trzech obszarach: poprzez rozwój duchowy, rozwój fizyczny i rozwój osobowy.

"Droga Odważnych" składa się z zespołu dóbr duchowych: programu „Droga Odważnych”, wspólnoty „Przymierze Odważnych” oraz inicjatywy „Powołani do Przywództwa”.

Więcej informacji na stronie: mezczyznawkosciele.pl oraz drogaodwaznych.pl

Źródło: KAI / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
kard. Walter Kasper

Fundamentalne dzieło kardynała Kaspera

Jeden z najsłynniejszych kardynałów, prezydent Papieskiej Rady do Spraw Popierania Jedności Chrześcijan, podejmuje najważniejsze zagadnienia dotyczące Kościoła Katolickiego. Pisze o jego istocie, o znaczeniu Jezusa Chrystusa, a także o misji, dialogu...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Wspólnota „Droga Odważnych” zaprasza na spotkanie synodalne „Mężczyzna w Kościele”
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.