Współpraca, nie rywalizacja - spotkanie redakcji elektronicznych mediów katolickich

Współpraca, nie rywalizacja - spotkanie redakcji elektronicznych mediów katolickich
Fot. Józef Wolny/Foto Gość
gosc.pl / tk

Diagnoza rzeczywistości i poszukiwanie nowych rozwiązań - nad tymi kwestiami debatowali dziś w Katowicach członkowie redakcji mediów katolickich, działających w przestrzeni Internetu.

Misja w mediach katolickich

Czy w mediach jest jeszcze w ogóle miejsce na misję? Jak odnaleźć się w świecie mediów społecznościowych, które coraz bardziej przypominają tabloidy, z wartościowymi treściami dotyczącymi wiary czy Kościoła? Czy pozytywnymi treściami można przebić się przez falę negatywnych newsów?

To niektóre z kwestii, poruszonych 13 września podczas spotkania w redakcji "Gościa Niedzielnego" w Katowicach. Wzięli w nim udział członkowie redakcji największych katolickich portali internetowych: gosc.plwiara.plniedziela.plstacja7.plopoka.plmisyjne.pl i deon.pl.

Witając uczestników spotkania ks. Adam Pawlaszczyk, redaktor naczelny "Gościa Niedzielnego" postawił pytanie, czy dziennikarstwo jakościowe - pogłębione, docierające do prawdy - może się jeszcze dziś przebić w mediach społecznościowych. Dziennikarze wspólnie starali się wypracować diagnozę sytuacji, panującej na rynku medialnym i określić rolę mediów katolickich w internecie. 

DEON.PL POLECA

W drugiej części spotkania uczestnicy dzielili się dobrymi praktykami, wypracowanymi przez swoje redakcje. - Choć reprezentujemy różne portale, nie jesteśmy dla siebie konkurencją - mówił o. Marcin Wrzos OMI, redaktor naczelny portalu misyjne.pl. Spotkanie zakończyło się wspólną Eucharystią w redakcyjnej kaplicy.

Źródło: gosc.pl / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Victor Codina SJ

Jeśli chcemy znaleźć Jezusa, musimy udać się do Nazaretu

Za sprawą papieża Franciszka w Kościele dokonują się głębokie przemiany. Franciszek wzywa do przekraczania murów kościołów i wychodzenia na ulice oraz na wszelkie peryferia: społeczne, intelektualne...

Skomentuj artykuł

Współpraca, nie rywalizacja - spotkanie redakcji elektronicznych mediów katolickich
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.