Wtorek dniem modlitwy i postu w intencji pokoju na Ukrainie

Wtorek dniem modlitwy i postu w intencji pokoju na Ukrainie
fot. PAP/EPA/SERGEY DOLZHENKO
KAI / pk

Przewodniczący Federacji Europy Środkowo-Wschodniej Zakonu Franciszkanów (FEMO) poprosił braci z tego regionu świata o post i modlitwę w intencji pokoju.

"Piszę do Was w związku z realnym niebezpieczeństwem wybuchu wojny na Wschodzie Europy pomiędzy Rosją a Ukrainą. Wszyscy wiemy, jakim złem i nieszczęściem jest wojna. Błagajmy Boga, aby do tego nie doszło, póki jeszcze jest czas. Proponuję, aby we wtorek 15 lutego 2022 r. w naszych jurysdykcjach został podjęty szczególny wysiłek modlitwy połączonej z postem w intencji pokoju" - napisał o. Marian Gołąb do przełożonych prowincji, kustodii i delegatur na Białorusi, w Bułgarii, Czechach, Litwie, Polsce, Słowacji, Rosji, Ukrainie, Uzbekistanie i na Węgrzech.

Post o modlitwa w intencji pokoju na Ukrainie

"Zorganizujmy w tym dniu w każdym klasztorze adorację Najświętszego Sakramentu i pomódlmy się na różańcu, prosząc Najświętszą Maryję Pannę o szczególną interwencję. Proszę Was o zachęcenie wszystkich braci w waszych jurysdykcjach do włączenia się w tę inicjatywę. Prośmy Boga o łaskę pokojowego rozwiązania dla Ukrainy" - zwrócił się z apelem wyższy przełożony z Krakowa.

O. Marian Gołąb w osobnym liście prosił o to samo swoich współbraci z Prowincji św. Antoniego i bł. Jakuba Strzemię, jednocześnie dziękując im za modlitwę, która kilka tygodni temu miała już miejsce w konwentach krakowskiej prowincji franciszkanów.

DEON.PL POLECA

Zakon Braci Mniejszych Konwentualnych (Franciszkanów) liczy ok. 4 tys. członków, z czego blisko 750 żyje i pracuje w Europie Środkowo-Wschodniej. Zakon ma na Ukrainie Kustodię Świętego Krzyża z pięcioma klasztorami.

 

Źródło: KAI / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Domenico Agasso

Papież mówi głośno o tym, o czym sami boimy się nawet pomyśleć

Franciszek nie dzieli ludzi na wierzących i niewierzących. Wyciąga rękę do wszystkich i tłumaczy, że pandemia jest sygnałem alarmowym. „Potrzebujemy planu, by znów...

Skomentuj artykuł

Wtorek dniem modlitwy i postu w intencji pokoju na Ukrainie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.