Wyjątkowa procesja Bożego Ciała na Lednicy. Jezus wyszedł do pracujących wolontariuszy

Wyjątkowa procesja Bożego Ciała na Lednicy. Jezus wyszedł do pracujących wolontariuszy
(fot. Łukasz Frasunkiewicz / Lednica2000)
Lednica2000 / DEON.pl

Spotkanie Lednickie już jutro, więc wolontariusze z całej Polski pracują dzień i noc. Duszpasterze Lednicy nie pozostawili ich samych w tak ważnym dniu. Ten piękny gest przejdzie do historii.

"Przechadzał się po Polach Lednickich i błogosławił naszym pracom. Dobro ma to w naturze, że lubi się pomnażać. Może w ten sposób z 20 tysięcy butelek zrobił 30 tysięcy. Ciągle rozmnażanie" - napisał na swoim facebooku Mateusz Kosior OP, duszpasterz Wspólnoty Lednica2000.

Każdego roku na tydzień przed spotkaniem młodzieży na Pola Lednickie przyjeżdżają wolontariusze z całej Polski, aby zbudować infrastrukturę. Spotkania Młodzieży mają już dwadzieścia lat. Przez ten czas Pola Lednickie gościły ponad 1,6 mln uczestników. Ilu z was zastanawiało się, jak powstaje to niesamowite wydarzenie? My widzimy już tylko efekt końcowy: wozy transmisyjne, służby medyczne, policja - wszystko jest bardzo profesjonalne. Tymczasem od samego początku za prawdziwymi przygotowaniami stoi grupa zapaleńców, która każdego roku oddaje swój czas i serce, by powstało to spotkanie. Z każdym rokiem przybywa ktoś nowy i po prostu zostaje "na zawsze". To ludzie, których zmęczone twarze od dwudziestu lat są najpiękniejszą ozdobą Pól Lednickich - ISL, czyli Infrastruktura Spotkań Lednickich.

Wyjątkowa procesja Bożego Ciała na Lednicy. Jezus wyszedł do pracujących wolontariuszy - zdjęcie w treści artykułu

DEON.PL POLECA

Czasami pracy jest więcej niz zwykle. Jakiś czas temu organizatorzy wpisali w program spotkania piękny symbol obmycia sobie wzajemnie stóp. W związku z tym pojawił się problem logistyczny, jak umożliwić to 60 tys. młodym? Postanowiono przygotować specjalne butelki wypełnione wodą z jeziora lednickiego - miejsca chrztu Polski. Żeby zdążyć na czas trzeba było również pracować w Boże Ciało. Choć dzień ten był lżejszy i bardziej świąteczny, to wszyscy zdawali sobie sprawę, że bez ich pomocy może się nie udać.

"To jest też tak, że my tu do ostatniej chwili myjemy butelki, które będą rozdawane młodym, bo pomysł narodził się dosyć późno. Każdego, kto przyjechał łączyć się z nami we wspólnocie podczas mszy, zaprosiliśmy do łączenia się też w pracy. Ojciec błogosławił, żeby nam się te butelki umyć udało" - mówi nam Dominika Chylewska, rzecznik prasowy Lednicy2000.

Ojcowie dominikanie postanowili wyjść po mszy z Najświętszym Sakramentem do ludzi, którzy wrócili do pracy. To piękny gest, który przypomina młodym, dla kogo to wszystko robią.

"Gest mycia nóg to gest Pana Jezusa względem uczniów, który możemy obserwować podczas liturgii Wielkiego Czwartku. Na Lednicy po drugiej części Spotkania zatytułowanej "Prawdziwe Spojrzenie na siebie i innych" uczestnicy będą mogli nawzajem umyć sobie nogi. Będzie to odpowiedź na świadectwa dawane podczas Spotkania, m.in. przez siostry Misjonarki Miłości, które codziennie pochylają się nad cierpiącymi. Podczas Spotkania będą rozdawane specjalnie przygotowane ręczniki i woda. Do tego gestu pragniemy zachęcić wszystkich uczestników. Bez względu na wszystko" - piszą organizatorzy.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Szymon Żyśko

Zostaliśmy stworzeni na podobieństwo Boga, dlatego najbliżej Niego jesteśmy, będąc sobą.

Byli ludźmi takimi jak ty. Żyli intensywnie i kochali to, co robili. Ich historie to dowód na to, że niebo można odnaleźć tu i...

Skomentuj artykuł

Wyjątkowa procesja Bożego Ciała na Lednicy. Jezus wyszedł do pracujących wolontariuszy
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.