Wysłannik papieża kard. Zuppi z wizytą w Kijowie. Znany jest cel wizyty

Wysłannik papieża kard. Zuppi z wizytą w Kijowie. Znany jest cel wizyty
Kard. Matteo Zuppi (fot. Comunità di Sant'Egidio Liguria / YouTube.com)
PAP / tk

Wysłannik papieża Franciszka do spraw Ukrainy, przewodniczący Konferencji Episkopatu Włoch kardynał Matteo Zuppi, złoży wizytę w Kijowie w poniedziałek i wtorek - poinformował Watykan.

W komunikacie przekazanym dziennikarzom Stolica Apostolska podała, że głównym celem tej inicjatywy jest "wysłuchanie w pogłębiony sposób władz ukraińskich w sprawie możliwych dróg do osiągnięcia sprawiedliwego pokoju i wsparcie gestów człowieczeństwa, które przyczynią się do złagodzenia napięć".

DEON.PL POLECA

Wiadomość o powierzeniu przez papieża misji szefowi Episkopatu Włoch, metropolicie Bolonii, została ogłoszona przez Watykan 20 maja. Wcześniej, pod koniec kwietnia Franciszek powiedział po raz pierwszy dziennikarzom o watykańskiej misji w sprawie pokoju.

Sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej kardynał Pietro Parolin wyjaśnił, że jej "natychmiastowym celem nie jest mediacja", ale działania, aby "sprzyjać klimatowi", który może doprowadzić do pokojowych dróg (rozwiązania konfliktu)". "Rozmówcami na razie będą Moskwa i Kijów" - zaznaczył.

"Potem zobaczymy - dodał kardynał Parolin. - Nie chcemy nikogo wykluczać".

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Krzysztof Tomasik

Fascynująca i nieoczywista rozmowa z arcybiskupem Światosławem Szewczukiem

„Chcemy powiedzieć całemu światu, że Ukraina żyje, Ukraina walczy, Ukraina trwa, Ukraina się modli” – tymi słowami do Ukraińców i całego świata zwraca się codziennie arcybiskup większy...

Skomentuj artykuł

Wysłannik papieża kard. Zuppi z wizytą w Kijowie. Znany jest cel wizyty
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.