XI przedświąteczna zbiórka żywności Caritas

XI przedświąteczna zbiórka żywności Caritas
(fot. youtube.com)
KAI / sz

Jak co roku Caritas organizuje zbiórkę żywności, której celem jest pomoc najuboższym przed świętami Bożego Narodzenia. Zbiórka organizowana pod hasłem "Tak Pomagam!" odbędzie się 9 i 10 grudnia supermarketach i sklepach w całym kraju.

Wolontariusze w koszulkach Caritas zbierać będą artykuły spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia, z których placówki Caritas przygotują świąteczne posiłki i paczki dla osób potrzebujących pomocy.

DEON.PL POLECA

Przedmiotem zbiórki będą artykuły żywnościowe codziennej potrzeby takie jak: mleko, mąka, cukier, makaron, ryż, płatki kukurydziane, herbata, słodycze oraz konserwy mięsne i rybne, a także środki czystości i higieniczne.

Paczki żywnościowe z artykułami spożywczymi trafiają w pierwszej kolejności do rodzin będących w trudnej sytuacji materialnej, do osób starszych samotnych oraz rodzin, które dotknięte zostały trudną sytuacją losową. Dobre rozpoznanie potrzeb mają w tej dziedzinie Parafialne Zespoły Caritas prowadzące całoroczną pomoc sąsiedzką.

- Godne przeżycie Świąt Bożego Narodzenia przez ubogich, którzy często są naszymi sąsiadami powinno być przedmiotem naszej troski. Niech czas świętowania Bożego Narodzenia będzie radosny dla wszystkich - powiedział ks. Marian Subocz, dyrektor Caritas Polska.

W akcji uczestniczyć będzie blisko 20 tys. wolontariuszy Parafialnych Zespołów Caritas i Szkolnych Kół Caritas, którzy będą zbierać żywność w około 2 tys. sklepów w całej Polsce. Bożonarodzeniowa zbiórka żywności prowadzona będzie m.in. w sklepach sieci Biedronka, POLOmarket, Lewiatan, Carrefour, Tesco i w wielu innych.

W X zbiórce żywności przed tegorocznymi świętami Wielkanocnymi zebrano 432 tony żywności która trafiła do 78 tys. osób potrzebujących wsparcia.

Akcję dożywiania osób ubogich można również wesprzeć wysyłając w trakcie zbiórki charytatywny SMS pod numer 72052 z hasłem PACZKA (koszt to 2,46 z VAT).

- Widząc wolontariuszy w czerwonych koszulkach Caritas bądźmy otwarci na pomoc potrzebującym! - apeluje Caritas Polska.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

XI przedświąteczna zbiórka żywności Caritas
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.