Apb Jędraszewski: dlaczego dobry Bóg pozwala na cierpienie? [WIDEO]

Apb Jędraszewski: dlaczego dobry  Bóg pozwala na cierpienie? [WIDEO]
(fot. PAP/Marek Zakrzewski)
4 lata temu
Logo źródła: Maskacjusz ed

"Wystarczy pójść do dziecięcego szpitala, gdzie umierają dzieci, by dojść do wniosku, że Bóg albo jest sadystą albo nie istnieje. I nie przekonują mnie opowieści, że Chrystus też cierpiał i że nagroda będzie w niebie" - na pytanie zadane przez 49-letniego mężczyznę odpowiada arcybiskup Marek Jędraszewski:

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Apb Jędraszewski: dlaczego dobry Bóg pozwala na cierpienie? [WIDEO]
Komentarze (2)
E
Ewa
11 grudnia 2016, 15:46
Tak bardzo liczyłam na jakąkolwiek odpowiedź na zadane pytanie, ale nie padła. Temu panu, który pytał nie chodziło o sens cierpirnia czy o samo boskie istnienie. Chodziło o to, jak dobry Bóg może pozwalać cierpieć i umierać dzieciom. Niewinnym. Bezbronnym.
W
werset
8 grudnia 2016, 15:56
Dlaczego Bóg dopuszcza zło i cierpienia?                                             1. Skąd się wzięło zło?                                                                        Zło na ziemi pojawiło się wtedy, gdy Szatan wypowiedział pierwsze kłamstwo. Początkowo był on doskonałym aniołem, jednak — jak mówi Biblia — „nie stał mocno w prawdzie” (Jana 8:44). Zapragnął odbierać cześć, która należy się wyłącznie Bogu, a potem podsycał w sobie to pragnienie. Okłamał pierwszą kobietę, Ewę, i nakłonił ją, żeby posłuchała jego, a nie Boga. Również jej mąż, Adam, odwrócił się od Stwórcy, i w ten sposób sprowadził na ludzi cierpienia i śmierć. Przeczytaj Rodzaju 3:1-6, 19. Nakłaniając Ewę do nieposłuszeństwa, Szatan podniósł bunt przeciw Najwyższemu — zakwestionował zwierzchnią władzę Jehowy Boga. Z czasem większość ludzi przyłączyła się do tego buntu i w rezultacie Szatan stał się „władcą świata”. Przeczytaj Jana 14:30 i 1 Jana 5:19.  WIĘCEJ :  https://www.jw.org/pl/publikacje/ksi%C4%85%C5%BCki/b%C3%B3g-ma-dla-nas-dobr%C4%85-nowin%C4%99/dlaczego-b%C3%B3g-dopuszcza-z%C5%82o-i-cierpienia/ 

Skomentuj artykuł

Apb Jędraszewski: dlaczego dobry Bóg pozwala na cierpienie? [WIDEO]
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.