Zamknięty, ale nie opancerzony samochód dla papieża w Egipcie

Zamknięty, ale nie opancerzony samochód dla papieża w Egipcie
(fot. Polifoto / Shutterstock.com)
PAP / pk

Papież Franciszek podczas wizyty w Egipcie w piątek i sobotę będzie jeździł samochodem zamkniętym, ale nie opancerzonym - powiedział rzecznik Watykanu Greg Burke na poniedziałkowym briefingu poprzedzającym podróż. Wyjaśnił, że takie jest życzenie papieża.

W czasie spotkania z dziennikarzami Burke podkreślił, że Watykan nie jest szczególnie zaniepokojony kwestiami bezpieczeństwa w czasie tej wizyty. - Żyjemy w świecie, w którym aspekt ten stanowi część życia, ale idziemy naprzód spokojnie, zgodnie z wolą Ojca Świętego - stwierdził dyrektor biura prasowego Watykanu.

Zauważył, że kwestie bezpieczeństwa dotyczą także Włoch, Wielkiej Brytanii, Francji czy USA.

- Papież po ostatnich zamachach w Egipcie potwierdził swą wolę, by tam pojechać na znak bliskości. Nie jesteśmy zaniepokojeni - oświadczył rzecznik.

W dwóch zamachach na kościoły koptyjskie w Egipcie w Niedzielę Palmową zginęło ponad 40 osób, a około 100 zostało rannych.

W czasie dwudniowej wizyty w Kairze Franciszek spotka się z egipskim prezydentem Abd el-Fatahem es-Sisim i odwiedzi teologiczny uniwersytet muzułmański al-Azhar, gdzie wygłosi przemówienie podczas międzynarodowej konferencji na temat pokoju.

Papież przeprowadzi także rozmowę z patriarchą Kościoła koptyjskiego Tawadrosem II i odprawi mszę na terenie bazy lotniczej pod Kairem.

Watykan zapowiedział też, że Franciszek odda hołd ofiarom zamachu na chrześcijan w kairskim kościele świętych Piotra i Pawła, do którego doszło w grudniu zeszłego roku.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Zamknięty, ale nie opancerzony samochód dla papieża w Egipcie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.