"Zdobywamy szczyty dla hospicjum"

"Zdobywamy szczyty dla hospicjum"
(fot. Berit Watkin / CC BY 2.0 / flickr.com)
5 lat temu
Logo źródła: Radio Watykańskie mg

"Zdobywamy szczyty dla hospicjum" - to nazwa wakacyjnej akcji zainicjowanej przez Hospicjum św. Ojca Pio w Pszczynie. Przedsięwzięcie polega na łączeniu górskich wędrówek z propagowaniem idei hospicyjnej.

Organizatorzy mają nadzieję, że zbierane kilometry tras i szczyty wzbudzą wśród uczestników pragnienie wysiłku dla innych. Osoby, chcące w ten sposób pomóc pszczyńskiemu hospicjum, otrzymają specjalną książeczkę, w której zbierać można potwierdzenia odbytych tras, w formie pieczątek ze schronisk. Dostaną także chorągiewkę promującą akcję.

Chorągiewkę z logo hospicjum oraz nazwą akcji uczestnicy uwieczniają na pamiątkowym zdjęciu na szczycie.

Niektórzy z uczestników otrzymają na koniec złote, srebrne i brązowe odznaki. Szczegóły na http://hospicjumojcapio.pless.pl/

Hospicjum Św. Ojca Pio w Pszczynie prowadzi opiekę dla osób z rozpoznaniem zaawansowanej choroby nowotworowej z Pszczyny i powiatu. Zespół składający się z lekarza, pielęgniarki, psychologa oraz duchownego przy pomocy wolontariuszy niemedycznych otacza chorego opieką w domu. Siedziba hospicjum znajduje się w domu parafialnym przy parafii Podwyższenia Krzyża Świętego przy ulicy M. Curie-Skłodowskiej 1 w Pszczynie.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

"Zdobywamy szczyty dla hospicjum"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.