Ze Szczecina wyruszyła rowerowa pielgrzymka na Jasną Górę

Ze Szczecina wyruszyła rowerowa pielgrzymka na Jasną Górę
(fot. shutterstock.com)
KAI / pk

280 osób weźmie udział w szczecińskiej Rowerowej Pielgrzymce na Jasną Górę. To już 27. edycja. Największa grupa wyjechała w poniedziałek ze Szczecina. Część dołączy na trasie.

Najpierw była modlitwa przy pomniku św. Jana Pawła II na Jasnych Błoniach, a potem Msza św. w katedrze. Teraz pielgrzymi wykręcają pierwsze z ponad 600 kilometrów.

DEON.PL POLECA

Krzysztof i Urszula, którzy biorą udział w pielgrzymce wezmą ślub na Jasnej Górze. Od lat mieszkają i pracują w Niemczech, a pielgrzymka to ostatni etap przygotowań do sakramentu małżeństwa. - To będzie przypieczętowanie naszych wszystkich przygotowań - podkreśla pani Urszula. - Całą pielgrzymkę będziemy modlić się o nasze przyszłe życie, żeby się nam dobrze układało - dodaje pan Krzysztof. Sebastian Świłpa, kierownik Szczecińskiej Rowerowej Pielgrzymki na Jasną Górę tłumacząc fakt, że liczba uczestników rowerowej pielgrzymki utrzymuje się na wysokim i stałym poziomie mówi, że jednym z powodów jest czas jej trwania. Jest trzy razy krótsza od pieszej, która wyjdzie za trzy tygodnie. Ale to nie jest jedyny powód. - Turystyka rowerowa bardzo mocno się rozwija w Polsce - uważa Świłpa. Damian jest uczniem trzeciej klasy liceum i przyjechał z Warszawy. - Zdecydowały przede wszystkim motywy religijne, ale traktuje to też jako zabawę - dodaje. Kolejny z młodych uczestników, tym razem z Choszczna, 80 km od Szczecina przyznaje, że czas spędzony na pielgrzymce umacnia duchowo. - Pielgrzymka pozwala nawiązać nowe kontakty i jak widać grupa znajomych się rozszerza, ciągnie co roku - kontynuuje kolega Damiana z Warszawy. Uczestnicy dojadą na Jasną Górę w niedzielę. Najbardziej wytrwali będą pielgrzymować dwa dni dłużej przed krzyż na Giewoncie. Dziennie przejadą około 90 kilometrów.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Ze Szczecina wyruszyła rowerowa pielgrzymka na Jasną Górę
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.