Życzenia urodzinowe dla Papieża Franciszka od przewodniczącego Episkopatu Polski

Życzenia urodzinowe dla Papieża Franciszka od przewodniczącego Episkopatu Polski
(fot. Eliza Bartkiewicz/episkopat.pl)
KAI / pk

Życzę, aby słowa Ojca Świętego, wraz ze światłem, niosły również ciepło, którym Bóg pragnie ogrzewać wszystkich tych, którzy zziębnięci i zagubieni próbują odnaleźć drogę do domu - naszej Świętej Matki - Kościoła" - napisał w imieniu Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki do Ojca Świętego Franciszka z okazji jego 81. urodzin.

Publikujemy treść życzeń:

Umiłowany Ojcze Święty,

w imieniu wiernych i pasterzy Kościoła, który jest w Polsce, chciałbym złożyć Waszej Świątobliwości najserdeczniejsze życzenia urodzinowe.

Adwent - w którym Wasza Świątobliwość wspomina dzień swoich urodzin - jest czasem liturgicznym, któremu towarzyszy wiele symboli - jednym z nich jest światło. Chciałbym więc życzyć Waszej Świątobliwości, aby w świecie, w którym jest jeszcze wiele ciemności, był Ojciec Święty niestrudzonym zwiastunem Światła, które nie zna zachodu, a którym jest nasz Pan Jezus Chrystus.

Życzę, aby słowa Ojca Świętego, wraz ze światłem, niosły również ciepło, którym Bóg pragnie ogrzewać wszystkich tych, którzy zziębnięci i zagubieni próbują odnaleźć drogę do domu - naszej Świętej Matki - Kościoła.

Wreszcie życzę, aby Ojciec Święty sam - z ufnością i pokojem serca - wpatrywał się w to niegasnące źródło radości, miłości i pokoju, które niech będzie dla Waszej Świątobliwości - jeszcze bardziej - źródłem wewnętrznej pogody ducha i odwagi.

Z synowskim oddaniem i modlitwą

+ Stanisław Gądecki

Arcybiskup Metropolita Poznański

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski

Wiceprzewodniczący Rady Konferencji Episkopatów Europy (CCEE)

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Życzenia urodzinowe dla Papieża Franciszka od przewodniczącego Episkopatu Polski
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.