„Dobroć może zmienić życie”. Kobieta po 20 latach odnajduje pielęgniarkę, która zajmowała się nią w szpitalu

„Dobroć może zmienić życie”. Kobieta po 20 latach odnajduje pielęgniarkę, która zajmowała się nią w szpitalu
Kobiety spotkały się po 38 latach w Albany Medical Center (Youtube/CBS Mornings)
abcnews.go.com/Instagram/dm

Po prawie 40 latach Amanda Scarpinati spotkała się z pielęgniarką, która opiekowała się nią w szpitalu, kiedy trafiła tam jako 3-miesięczne niemowlę z poparzeniami całego ciała. Scarpinati podkreśla, że doświadczyła wtedy od opiekunki wiele troski, którą pamięta do dziś. Do dziś nosi również jej zdjęcie w portfelu. Amanda ponad 20 lat szukała kobiety ze zdjęcia.

W 1977 roku, Scarpinati mając zaledwie trzy miesiące została poparzona, kiedy spadając z łóżka wpadła do wentylatora parowego. Krótko po tym z głębokimi oparzeniami całego ciała została przewieziona do szpitala Albany Medical Center, gdzie spędziła dłuży czas.

W szpitalu troskliwie opiekowała się nią pewna pielęgniarka. Z tamtego czasu Amanda zachowała kilka zdjęć ze swoją opiekunką. Są to głównie zdjęcie, na których Amanda jako niemowlę zawinięte w bandaże jest tulone właśnie przez pielęgniarkę. Jedno ze zdjęć znalazło się okładce rocznego raportu Albany Medical Center. Na poruszającej fotografii widać 3-miesięczne niemowlę trzymane przez pielęgniarkę.

Amanda od pewnego czasu za pośrednictwem mediów społecznościowych szukała pielęgniarki. Zamieściła na Facebooku swoje zdjęcie z opiekunką, które rozeszło się błyskawicznie w sieci. W ciągu zaledwie kilku dni dowiedziała się, że jej kobietą, której poszukuje jest Sue Berger, która obecnie praktykuje w Syracuse w stanie Nowy Jork. Berger wspomina, że ​​wyraźnie pamiętała Scarpinati jako niemowlę i zastanawiała się, co się nią stało, bo była ciężko poparzonym.

DEON.PL POLECA

Scarpinati dodaje, że zdjęcie, na którym Berger trzyma ją w ramionach nosi do dziś w portfelu, a w trudnych czasach, kiedy była m.in. dręczona przez rówieśników z powodu oszpeconego ciała, dodawało jej pociechy.

Kobiety spotkały się po 38 latach w Albany Medical Center.

- Pocieszałem się patrząc na tę kobietę, która tak szczerze troszczyła się o mnie. Nigdy nie wiadomo, czy jeden akt dobroci nie zmieni czyjegoś życia - mówi dziś Amanda.

abcnews.go.com/Instagram/dm

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Redakcja Krzysztof Biel i Justyna Kusztal

Recenzowany zbiór tekstów oparty jest na literaturze naukowej i popularnonaukowej, w dużym zakresie anglojęzycznej. Struktura i treści wszystkich opracowań odpowiadają wymogom prac pedagogicznych: na początku zawierają opis zjawisk i wyniki badań empirycznych, a dalej autorskie...

Skomentuj artykuł

„Dobroć może zmienić życie”. Kobieta po 20 latach odnajduje pielęgniarkę, która zajmowała się nią w szpitalu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.