105-letnia kobieta wyzdrowiała z Covid-19. Pomogła jej wiara i odrobina ginu

105-letnia kobieta wyzdrowiała z Covid-19. Pomogła jej wiara i odrobina ginu
(fot. Hunt Han Unsplash // twitter.com/nytimes // twitter.com/ukcatholicpress)
3 tygodnie temu
CNS / kk

Lucia DeClerck przetrwała pandemię hiszpanki w 1918, dwie wojny światowe i śmierć trzech mężów. Teraz pokonała koronawirusa. Kobieta dzieli się wyjątkową receptą na długowieczność.

105-te urodziny Amerykanki nie przyniosły najlepszych informacji, ponieważ tego dnia otrzymała pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa Covid-19. Szczęśliwie kobieta przechodziła chorobę bezobjawowo.

Urodzona 25 stycznia 1916 roku DeClerck podzieliła się swoją receptą na długowieczność, która składa się z "nieustannej modlitwy, miłości bez ograniczeń, troszczenia się o innych, otwartych drzwi na świat, unikania śmieciowego żarcia i... dziewięciu rodzynków dziennie moczonych w ginie" - cytuje Catholic News Service.

"Znalazłam ten przepis w katedrze w Honolulu wiele lat temu i od tej pory codziennie się do niego stosuję. Leczy każdą chorobę" - potwierdza DeClerck.

Kobieta jest katoliczką i przyznaje, że zawsze była bardzo wierzącą osobą, ale nie modli się o nic konkretnego. "Po prostu 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu, modlę się za cały świat" - ujawniła w rozmowie z diecezjalnym czasopismem z Trenton.

Cztery lata temu pani DeClerck trafiła do sanatorium Mystic Meadows po tym jak doznała poważnego upadku. Jak w każdym miejscu, w którym przebywała, seniorka zjednała sobie wszystkich kuracjuszy oraz pracowników, obdarzając ich ciepłem i dobrym humorem.

"Gdy mogliśmy wpuszczać wizytujących gości, zawsze zatrzymywali się przy pani DeClerck, która nigdy nie wypuszcza różańca z ręki" - informuje administrator placówki. "Obecność pani DeClerck jest dla nas błogosławieństwem, bo modli się za nas wszystkich i za każdego, kto szczególnej modlitwy potrzebuje".

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Alfred Wierzbicki, Karol Kleczka
27,93 zł
39,90 zł

Wiara, która nie boi się Innego

Czy Kościół może być wspólnotą, która nikogo nie wyklucza? Czy chrześcijanin zawsze powinien stawać po stronie atakowanego, bez względu na jego poglądy? Co najbardziej szkodzi wiarygodności Kościoła? 

Ksiądz...

Skomentuj artykuł

105-letnia kobieta wyzdrowiała z Covid-19. Pomogła jej wiara i odrobina ginu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.