12-letni alpinista zdobył Mont Blanc wchodząc po najtrudniejszym szlaku

12-letni alpinista zdobył Mont Blanc wchodząc po najtrudniejszym szlaku
Fot. S Migaj / unsplash.com / Twitter.com
PAP / tk

12-letni Włoch Federico Tomasi wszedł na Mont Blanc. O rekordowym wyczynie ucznia gimnazjum z Turynu poinformował jego ojciec. Dziennik „La Repubblica” podkreśla, że nastolatek po raz kolejny przesunął granice tego, co możliwe.

Gimnazjalista wszedł na „dach Europy” razem z przewodnikiem w ciągu niecałych ośmiu godzin, co – jak wyjaśniono - jest normalnym czasem dla doświadczonego, dorosłego alpinisty.

Wspinaczka na Mont Blanc

Ojciec małego wspinacza Fabio Tomasi napisał w mediach społecznościowych, że Federico wyruszył z przewodnikiem Matteo Falettim ze schroniska Gonnella we włoskim regionie Dolina Aosty około północy. Po 7 godzinach i 51 minutach wspinaczki byli na szczycie, czyli na wysokości 4807 metrów nad poziomem morza.

„Jestem przejęty i wzruszony. Syn wszedł włoską drogą - najdłuższą i najtrudniejszą z trzech prowadzących na szczyt”- napisał ojciec alpinisty.

Przypomina się, że ma on już na koncie inne osiągnięcia. Gdy Federico miał 11 lat, wszedł na szczyt Monviso (3841 m n.p.m) i na Matterhorn (4478 m n.p.m.).

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Zdzisław Józef Kijas OFMConv

Kim chcę być? Kim są ludzie wokół mnie i jaki mają na mnie wpływ? Jak oceniam ich i siebie? Co jest moim celem w życiu? Udzielenie szczerej odpowiedzi na te pytania umożliwia człowiekowi lepsze zrozumienie...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

12-letni alpinista zdobył Mont Blanc wchodząc po najtrudniejszym szlaku
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.