"Barwy soli Europy" - konkurs fotograficzny

"Barwy soli Europy" - konkurs fotograficzny
Międzynarodowy konkurs i wystawa "Barwy soli Europy" (źr. zdj. culture.pl)
culture.pl

Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka zaprasza do udziału w międzynarodowym wydarzeniu "Barwy soli Europy", które obejmuje konkurs fotograficzny, wystawę i album.

Jego celem jest ukazanie piękna, bogactwa i różnorodności odmian soli, występujących w Polsce i w krajach Unii Europejskiej. Sól znana ze względu na swą wartość i wielorakie zastosowanie potrafi także zachwycić swym pięknem i to zarówno sól kamienna wydobywana w kopalniach jak i efektowne formy wtórnych krystalizacji (stalagmity, stalaktyty, choinki) wytrącające się z solanki czy kompozycje złożone z kryształów powstałych w czasie procesu warzenia w panwiach lub morskich ogrodach. Ciekawe formy i kształty dopełnia barwa solnych okazów od białej poprzez różne odcienie szarości po niebieską, różową, pomarańczową i zieloną.

Wydarzenie jest pomysłem integrującym kraje Unii Europejskiej. Muzeum proponuje mieszkańcom i zwiedzającym polskie i europejskie miejsca z solą związane - kopalnie, warzelnie, solne ogrody i muzea - wspólne wykonanie wyjątkowej fotograficznej mapy tych miejsc i tym samym włączenie się w ich promowanie.

Fotografie konkursowe zostaną zaprezentowane na wystawie "Barwy soli Europy" w okresie od 18.11.2011 r. do 31.03.2012 r. w ekspozycji Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka na III poziomie kopalni soli. Wystawa, obok prac konkursowych, przedstawi krótką prezentację fotograficzną i opisową - poszczególnych miejsc z solą związanych obejmujących kopalnie, warzelnie, solne ogrody i muzea.

DEON.PL POLECA

Najlepsze prace konkursowe pojawią się w towarzyszącym wystawie albumie pt. "Barwy soli Europy".

Termin nadsyłania fotografii na konkurs: do 31 września 2011
Wystawa pokonkursowa: 18.11.2011 - 31.03.2012

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

"Barwy soli Europy" - konkurs fotograficzny
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.