Bohaterów poruszającego zdjęcia czeka lepszy los. Ojciec i syn otrzymają protezy

Bohaterów poruszającego zdjęcia czeka lepszy los. Ojciec i syn otrzymają protezy
Fot. depositphotos.com / Twitter.com
dobrewiadomosci.net.pl / tk

Od ponad dziesięciu lat w Syrii trwa wojna, która zniszczyła życie milionów ludzi. Odcisnęła także bolesne piętno na losie Munizra al-Nazzara i jego syna Mustafa. Obaj cierpią z powodu braku jednej lub więcej kończyn. Ich życie czeka jednak przemiana na lepsze.

Munizr al-Nazzar i jego 5-letni syn Mustafa al-Nazzar są znani z fotografii, którą wykonał Mehmet Aslan. Przedstawia ona mężczyznę bez nogi trzymającego na rękach chłopca bez kończyn. W 2021 roku fotografia została nagrodzona tytułem Zdjęcia Roku.

Jak podaje portal dobrewiadomości.net.pl, „pięcioletni Mustafa al-Nazzar urodził się z syndromem amelii totalnej, który powoduje nieprawidłowy rozwój kończyn. Jest to skutek zatrucia gazem paraliżującym jego matki, użytym podczas syryjskiej wojny. Ojciec Mustafy, Munizr al-Nazzar stracił nogę w wyniku wybuchu bomby, która spadła na syryjskie miasto Idlib”.

Protezy na ojca i syna

Zdjęcie Mehmeta Aslana pt. „Trudności życia” szybko zdobyło światową sławę i rozgłos. Dzięki temu rozpoczęto zbiórkę na protezy dla niepełnosprawnych bohaterów fotografii. Udało się zebrać 114 tys. euro, które zostaną przeznaczone na stworzenie specjalnych, spersonalizowanych protez.

DEON.PL POLECA

 

Zbiórkę na rzecz Munizra i jego syna Mustafa uruchomili organizatorzy Sienna Awards, którzy nagrodzili zdjęcie. 21 stycznia tego roku ogłosili, że rodzina jest już w drodze do włoskiego miasta Siena, gdzie udzielona zostanie im pomoc medyczna.

„Historia bohaterów tego zdjęcia poruszyła cały świat i sprawiła, że myśli tysięcy osób są teraz we Włoszech” – podało Siena Awards.

„The Times” informuje, że Syryjczycy trafią do centrum protetyki NAIL położonym niedaleko Bolonii – Przed nami wymagające zadanie, ale naszym celem jest umożliwienie Mustafie samodzielnego funkcjonowania – powiedział Gregorio Teti, dyrektor techniczny centrum.

– Chcę iść do szkoły i móc kiedyś poprowadzić samochód! Jak będę duży, to pójdę na studia! – opowiadał dziennikowi „La Republica” 5-letni Mustafa al-Nazzar.

Źródło: dobrewiadomosci.net.pl / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Dominika Dudek, Bogdan de Barbaro, Piotr Żak

Dlaczego sens znika z naszego życia i jak go odnaleźć 

Mierzymy się z wielkimi zagadnieniami współczesności, ale czy poświęcamy wystarczająco dużo uwagi problemom, z którymi musimy się borykać na co dzień?

Prof. Dominika Dudek...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Bohaterów poruszającego zdjęcia czeka lepszy los. Ojciec i syn otrzymają protezy
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.