Cierpiał na rzadką chorobę. Był głęboko wierzącym katolikiem. Zainspirował twórców Shreka

Cierpiał na rzadką chorobę. Był głęboko wierzącym katolikiem. Zainspirował twórców Shreka
fot. IISG / Wikimedia Commons / CC BY-SA 2.0 / Kadr z filmu "Shrek"
Dobre wiadomości / pk

Poznajcie Maurice'a Tilleta, francuskiego zapaśnika, który cierpiał na rzadką chorobę kości i stał się inspiracją dla twórców Shreka, jednego z najsłynniejszych animowanych bohaterów wszechczasów, którego pokochał cały świat.

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że Shrek, jedna z najsłynniejszych animowanych postaci wszechczasów, nie została wymyślona przez twórców ze studia Dream Works. Jak informuje portal Dobre Wiadomości, reżysera Shreka zainspirował prawdziwy człowiek, który cierpiał na rzadką chorobę.

Maurice Tillet zamienił chorobę w atut, stając się jednym z najsłynniejszych zapaśników | fot. Domena publiczna / Wikimedia CommonsMaurice Tillet zamienił chorobę w atut, stając się jednym z najsłynniejszych zapaśników | fot. Domena publiczna / Wikimedia Commons

Francuski Anioł...

Maurice Tillet urodził się 23 października 1903 roku w Rosji. Jego rodzice byli Francuzami, matka - nauczycielką, a ojciec - inżynierem. Młody Maurice był przystojnym blondynem, którego ludzie nazywali Francuskim Aniołem. Mówił wieloma językami, pisał wiersze, chciał zostać prawnikiem i aktorem. W młodości służył w marynarce wojennej, poślubił również piękną kobietę o imieniu Olga. Maurice Tillet był również głęboko wierzącym katolikiem. Spotkał się nawet z papieżem.

DEON.PL POLECA

...i najbrzydszy człowiek świata

Maurice w wieku 17 lat zauważył u siebie dziwną opuchliznę na rękach i nogach. Był to początek akromegalii - choroby, która objawiała się niekontrolowanym rozrostem kości. Stał się przez to obiektem drwin ze strony rówieśników. Mimo to, nie zniechęcał się swoim wyglądem, zachowując wobec niego dystans, a nawet zamieniając go w atut.

Maurice wiele podróżował. W 1937 roku w Singapurze poznał wrestlera Karla Pojello, który zachęcił go do rozpoczęcia kariery zapaśniczej. To właśnie dzięki temu sportowi mężczyzna stał się znany i popularny. Mimo charakterystycznego wyglądu i krzywdzących tytułów, które nadawały mu media - nazywany był m.in. najbrzydszym człowiekiem świata - stał się jednym z najpopularniejszych na świecie wrestlerów, na którym wzorowali się inni zapadnicy.

Maurice Tillet zmarł w wieku 51 lat na zawał mięśnia sercowego. Chociaż jego życie nie było łatwe, Shrek - ukochany przez widzów bohater, którego Maurice stał się pierwowzorem - jak nikt inny uczy nas dziś, że nie zewnętrzny wygląd jest najważniejszy. Dzięki Shrekowi historia Maurice'a wciąż jest żywa.

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Raniero Cantalamessa OFMCap

Droga wiary jest zapisana w Credo

Dla chrześcijan Credo to znacznie więcej niż recytowanie dogmatu. To publiczne wyznanie, że prawdy wiary stały się treścią ich życia. Czy jesteśmy świadomi, co tak naprawdę deklarujemy, ilekroć powtarzamy...

Skomentuj artykuł

Cierpiał na rzadką chorobę. Był głęboko wierzącym katolikiem. Zainspirował twórców Shreka
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.