Chciał okraść kościół, ale miecz archanioła Michała zranił go w szyję

Chciał okraść kościół, ale miecz archanioła Michała zranił go w szyję
Rzeźba Michała Archanioła. Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Depositphotos.com
CNA / Aleteia. org / mł

W jednym z meksykańskich kościołów wydarzył się niecodzienny wypadek. Jak podaje CNA, złodziej, który wtargnął do kościoła, by go okraść, został poważnie ranny. Przyczyną zranienia miał być miecz, będący częścią rzeźby św. Michała Archanioła.

Mężczyzna, który wtargnął do świątyni w parafii Chrystusa Króla w Monterrey, został ranny po upadku na rzeźbę archanioła Michała. Jak twierdzi lokalna prasa, próbował ukraść posąg archanioła albo szukał w kościele cennych rzeczy i przypadkowo potknął się o rzeźbę. Ponieważ był pijany, a nie było żadnych bezpośrednich świadków zdarzenia, trudno też wykluczyć, że rana szyi powstała z powodu szyby, którą mężczyzna wybił, by dostać się do kościoła.

Widząc wychodzącego z kościoła mężczyznę, zakrwawionego i trzymającego rękę na gardle, mieszkańcy wezwali pogotowie i policję. Jak podała prasa, krwawienie udało się szybko zatamować, ale mężczyzna mimo omdlenia walczył z ratownikami, by nie zabierali go do szpitala. W końcu jednak został tam zawieziony przez policję.

Źródło: CNA / Aleteia.org / mł

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Renzo Allegri

Renzo Allegri opisuje wszystkie te zjawiska, które do San Giovanni Rotondo przyciągały tłumy. Mówiono o nich cuda Ojca Pio. Autor przytacza dziesiątki opowieści i relacji naocznych świadków. Stygmaty, dar bilokacji, przepowiadanie przyszłości, zdolność odczytywania myśli...

Skomentuj artykuł

Chciał okraść kościół, ale miecz archanioła Michała zranił go w szyję
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.