Chłopiec z autyzmem wystąpił w "Mam talent". Jego występ zachwycił publiczność i jurorów

Chłopiec z autyzmem wystąpił w "Mam talent". Jego występ zachwycił publiczność i jurorów
Calum Courtney w brytyjskim "Mam talent" (fot. Britain's Got Talent / YouTube.com)
pl.newsner.com / tk

W 2018 roku w przesłuchaniu do brytyjskiego programu „Mam talent” wziął udział 10-letni wówczas Calum Courtney. Po zachwycającym występie chłopca, który na co dzień zmaga się z autyzmem, jurorzy i publiczność wstali z miejsc, po czym rozległy się gromkie brawa.

Autyzm zdiagnozowano u Caluma kiedy miał dziewięć lat. Chłopiec przyznał, że wpływa to na jego naukę oraz kontakt z przyjaciółmi. Dodał jednak, że nie trzeba mu współczuć, ponieważ autyzm pomaga mu w jego pasji, czyli muzyce.

W 2018 roku Calum postanowił dać popis swoim wokalnym umiejętnościom i wystąpił w przesłuchaniu popularnego programu „Mam talent”. Chłopcu towarzyszyła jego mama, tata oraz młodszy brat.

Młody artysta zaśpiewał piosenkę „Who’s Lovin’ You” legendarnej grupy „Jackson 5”. Występ chłopca był zachwycający. Kiedy Calum skończył śpiewać, wzruszona publiczność i jurorzy wstali z miejsc, po czym rozległy się gromkie brawa.

DEON.PL POLECA

- Calumie, masz duszę. Naprawdę wiarygodnie śpiewasz, masz świetną barwę i całkowicie panujesz nad piosenką. To było wyjątkowe. Dobrze się spisałeś i bardzo cię lubię – powiedział chłopcu Simon Cowell. Młody artysta, kiedy usłyszał od jurorów słowa pochwały, popłakał się z radości.

Calum otrzymał od wszystkich jurorów głos na „Tak”. Mimo że ostatecznie nie wygrał konkursu i zajął szóste miejsce, dał już kilka koncertów w Wielkiej Brytanii.

Źródło: pl.newsner.com / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Leigh Merryday Porch

Wyjątkowy poradnik dla rodzica, który chce zrozumieć swoje dziecko w spektrum autyzmu

Książka Leigh Merryday Porch to opowieść o szoku i niepewności związanych ze zdiagnozowaniem u jej syna autyzmu, jak również o akceptacji i odkrywaniu,...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Chłopiec z autyzmem wystąpił w "Mam talent". Jego występ zachwycił publiczność i jurorów
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.