Co wiesz na temat Adwentu? Większość osób odpowiada poprawnie na 8 pytań [QUIZ]

Co wiesz na temat Adwentu? Większość osób odpowiada poprawnie na 8 pytań [QUIZ]
fot. Depositphotos

Kiedy zaczyna się Adwent? Jak długo trwa? Skąd wziął się wieniec adwentowy? "Roratka" czy "betlejemka"? Oto składający się z 11 pytań quiz na temat Adwentu. Niektóre pytania mogą wydawać się łatwe, ale miej się na baczności, bo są wśród nich dwie sprytne pułapki.

Adwent to okres w życiu Kościoła, który trwa od pierwszych nieszporów czwartej niedzieli, poprzedzającej Święto Bożego Narodzenia, i trwa aż do zmierzchu 24 grudnia. Tegoroczny Adwent jest długi - i to jest podpowiedź dla tych, którzy spróbują swoich sił w quizie.

"Człowiek żyje, dopóki czeka, dopóki w jego sercu żyje nadzieja. I po jego oczekiwaniach rozpoznaje się człowieka: naszą »postawę« moralną i duchową można zmierzyć tym, na co czekamy, w czym pokładamy nadzieję". (Benedykt XVI o Adwencie)

Poniżej znajdziesz quiz, który sprawdzi twoją wiedzę na temat Adwentu. Niektóre pytania mogą wydawać się łatwe, ale miej się na baczności, bo są wśród nich dwie, sprytne pułapki. Po zakończeniu testu dowiesz się, które odpowiedzi były poprawne i jaki wynik uzyskałeś. Powodzenia!

DEON.PL POLECA

Źródła fotografii: Depositphotos

Historyczka, bibliotekarka i nauczycielka. Absolwentka jezuickiego DA XAVERIANUM w Opolu.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Tomáš Halík

Płomień, który rozświetla mrok

Pandemia, kryzys ekonomiczny, wojny…

Jak wierzyć w kochającego Boga i Jego bliskość, kiedy wokół rozsypuje się świat? Czy Wcielenie naprawdę coś zmienia? Gdzie szukać Bożej obecności?

Bóg jest niewysłowioną tajemnicą, ale...

Skomentuj artykuł

Co wiesz na temat Adwentu? Większość osób odpowiada poprawnie na 8 pytań [QUIZ]
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.